Neprípustné správanie svedka tragickej nehody na juhu Slovenska: Miesto pomáhania robil živý prenos, vodič zomrel

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Namiesto pomáhania robil živý prenos z miesta tragickej nehody. Polícia na sociálnej upozornila na neprípustné správanie vodiča, ktorý sa snažil kamerou v mobilnom telefóne „zdokumentovať“ piatkovú dopravnú nehodu pri Lučenci. Zo záberov vyplýva, že na mieste ešte nebola ani polícia, ani záchranné zložky. 

Nehoda sa stala neďaleko Oždian v smere od Lučenca na Rimavskú Sobotu. Vodič († 67) osobného auta Renault Clio prešiel do protismeru a čelne narazil do plne naloženého kamióna. Náraz bol až natoľko silný, že z auta vyleteli motor a časti nápravy. Muž bol na mieste mŕtvy.

Prečítajte si tiež:

V niektorých krajinách je nakrúcanie a fotografovanie nehôd zakázané. „Nielen my, ale aj naši zahraniční kolegovia sme na túto zvláštnu aktivitu veľmi hákliví,“ napísala polícia na Facebooku.

„Prečo sú niektorí vodiči schopní namiesto poskytovania prvej pomoci zverejniť videá a fotky z miesta nehody bez ohľadu na to, že to môžu vidieť na sociálnych sieťach aj blízki obetí? Fotiť si, alebo natáčať miesta nehody, nedajbože obete nehôd je naozaj cez čiaru,“ dodali policajti.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti