Odvážna predavačka premohla zlodeja. Na súde chcel „vrátiť čas“, no odišiel so sklonenou hlavou

Odvaha jej nechýba. Mladé 20-ročné dievča zápasilo s o 14 rokov starším zlodejom o pokladňu. Úspešne. Muž chcel vylúpiť večierku v Handlovej, no predchádza ho hanba po prehre s dievčaťom.

Lupič, ktorý začiatkom roka prišiel do obchodu, nevyzeral nebezpečne. „Vypýtal si cigarety a následne, keď som mu ich chcela podať, ktoré chcel akože zaplatiť, vybral si peňaženku, potom povedal, že toto je prepad a že mu mám dať sto eur z kasy, potom zrazu celú kasu,“ povedala predavačka.

A vtedy sa začali naťahovať o celú pokladňu. Na jednej strane útle žieňa, na druhej na prvý pohľad fyzicky zdatný recidivista.

„Srdce mi búšilo, ale človek sa má báť a hanbiť, keď robí niečo zlé a nie keď robí niečo dobré,“ povedala odvážna predavačka. Keď vošiel do predajne iný zákazník, páchateľ ušiel.

Obžalovaný muž sa ku skutku priznal a urobil vyhlásenie o vine: „Len by som chcel povedať, že ja to ľutujem všetko a keby som mohol vrátiť čas, tak by som to ani nespravil.“

Už v minulosti bol štyrikrát súdne trestaný a raz dostal dokonca amnestiu. Aj preto mu sudca neuveril a poslal ho za mreže.

Ondrej (34) zo súdu odchádzal s putami na rukách a so sklonenou hlavou. Okrem hanby bude musieť posedieť za mrežami tri roky.

Rozsudok ešte nie je právoplatný, lebo sa hneď na mieste odvolal.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti