V advokátskej kancelárii, ktorá zastupuje obvineného Vladimíra Pčolinského, zasahovala NAKA. Kvôli korupcii

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

NAKA opäť zasahovala. V bratislavskej advokátskej kancelárii dnes (16. 8.) hľadali dôkazy súvisiace s korupciou. Z podplácania vyšetrovateľ v tejto súvislosti obvinil aj advokáta známeho z kauzy Vladimíra Pčolinského. Zadržať sa im ho však nepodarilo. Obvinený právnik je na dovolenke.

Pred vilou na bratislavskom Slavíne bolo dnes poriadne rušno. Elitní policajti tam strávili väčšiu časť dňa. Operatívci NAKA prehľadávali priestory kancelárie od ranných hodín. Okrem dvoch fyzických osôb obvinili aj samotnú advokátsku kanceláriu.

Obvinenie súvisí s konaniami na inšpekcii životného prostredia SR. Na naše otázky nám dnes z Inšpekcie životného prostredia neodpísali. Pri razii bol prítomný zo zákona aj zástupca Slovenskej advokátskej komory Peter Erdos. Povedal, že ho tam prizvali orgány činné v trestnom konaní, aby sa zúčastnil na prehliadke priestorov budovy.

Podľa portálu Staritup, ktorý na raziu upozornil ako prvý, je obvineným advokátom Marián Bošanský. Toho si verejnosť môže pamätať aj ako obhajcu exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. Keď ho prepustili z väzby, tak ho pred leopoldovskou väznicou čakal s luxusným autom.

Svoje obvinenie nám dnes nechcel komentovať. Aktuálne sa nachádza na dovolenke v zahraničí.

Spolu s ním polícia obvinila okrem samotnej advokátskej kancelárie aj ďalšiu osobu. Jej totožnosť zatiaľ nepoznáme.

Pozrite si reportáž z prepustenia Vladimíra Pčolinského z väzby. Vyzdvihnúť ho prišli jeho advokáti, medzi nimi aj obvinený advokát Marián Bošanský:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti