Slovák navštívil Afganistan: Mužov bez brady čaká väzenie, ženy za nevhodné oblečenie palicujú

Slovák navštívil Afganistan: Mužov bez brady čaká väzenie, ženy za nevhodné oblečenie palicujú
Zdroj: TV Markíza

Vášnivý cestovateľ a bloger Martin Navrátil navštívil Afganistan aj napriek opätovnej vlády Talibanu. V relácii Teleráno prezradil, ako sa mu tam podarilo dostať a aká je tam momentálne situácia.  

Martin, ktorý stojí za populárnym účtom na Instagrame s názvom Travelistan, išiel do Afganistanu presne rok po tom, čo krajinu ovládla radikálna nábožensko-politická skupina Taliban. Dostať víza je veľmi náročné. Ako prezradil, má v Afganistane priateľov, ktorí mu vybavili všetky povolenia, bez ktorých nie je možné presúvať sa medzi mestami.  

Prečítajte si tiež:

​Zákaz hudby aj tanca

​Okrem hlavného mesta navštívil aj najkonzervatívnejšie provincie, ktoré ničí extrémna chudoba. Tam platia ešte prísnejšie pravidlá. „Je to ten istý Taliban. Muži si musia pestovať bradu a kto ju nemá, ide do väzenia na 40 dní, aby mu tam nerástla, alebo sa dokázalo, že mu narásť nemôže,“ povedal Martin.   

Ľudia nemôžu počúvať hudbu či tancovať. Martin bol svedkom, ako jeho sprievodcu zbili na ulici, lebo mal v aute pustené rádio. Najhoršie sú na tom ženy, ktoré nemôžu vychádzať z domu bez mužského sprievodu a musia byť úplne zahalené. „Keď ženám trčí časť kože spod oblečenia, sú palicované na ulici,“ dodal Martin v rozhovore.  

Vo videu sa tiež dozviete, ako sa Martinovi páčilo Grónsko. Za polárnym kruhom prešiel peši až 160 kilometrov. 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Travelistan (@travelistan.sk)

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti