Za zničenie strechy v Dubnici nad Váhom zrejme nemôže len búrka. Polícia vysvetlila prečo

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Dubnicou na Váhom sa v utorok (16.8.) prehnala rýchla a ničivá búrka. Sprevádzalo ju krupobitie a silný vietor.

Najväčšie škody búrka spôsobila v priemyselnom areáli bývalej ZŤS-ky. Vietor strhol strechu na jednej z výrobných hál. Plechy o rozlohe viac než 500 štvorcových metrov dopadli na parkovisko, kde zdemolovali a poškodili až 21 áut.

„Na mieste zasahovali hasiči, škody však pomáhal odstraňovať každý, kto mohol. Našťastie nedošlo k vážnemu zraneniu žiadnej osoby. Škody na majetku však budú vysoké,“ uviedla polícia s tým, že vykonali na mieste obhliadku, ktorá trvala až do neskorých večerných hodín. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Trenčíne začal v súvislosti s touto udalosťou trestné stíhanie vo veci prečinu Všeobecné ohrozenie.

Prečítajte si tiež:

Podľa všetkého však za odtrhnutie strechy nemôže len silná búrka. „Na základe vykonanej obhliadky na mieste bolo políciou zistené, že pravdepodobne zlým technologickým postupom bola zrealizovaná montáž plechovej strešnej krytiny na zadnej hale miestnej firmy,“ vysvetlila polícia.

Podľa ich zistení sa počas búrky mala časť plechovej strešnej krytiny odtrhnúť od strechy, čím poškodila kazetový strop haly. Urobila viaceré trhliny na strope, ktoré spôsobili zatečenie vody do interiéru haly. Odtrhla sa aj časť vzduchotechniky, následkom čoho zostala diera v kazetovom strope.

Polícia udalosť vyšetruje.

Zábery z priemyselného parku si môžete pozrieť vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti