Ďalšia tragédia vo Vysokých Tatrách: Po 60-metrovom páde zomrel horolezec († 58)

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Horskí záchranári zasahovali v stredu vo Vysokých Tatrách pri smrteľnom úraze horolezca. Ako informuje na svojej webstránke Horská záchranná služba (HZS), v obedňajších hodinách nahlásili českí horolezci pád spolulezca v južnej stene Malého Kolového štítu.

„Podľa poskytnutých informácií padal viac ako 60 metrov a po páde nereagoval. Záchranári HZS požiadali okamžite o súčinnosť posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS), ktorá zobrala v Starom Smokovci záchranára HZS na palubu a spoločne leteli do Malej Zmrzlej doliny. Záchranári po vysadení v stene pri horolezcovi zistili, že pádom utrpel poranenia nezlučiteľné so životom,“ informuje HZS.

Následne bolo telo nebohého 58-ročného horolezca transportované do Starého Smokovca, kde ho záchranári HZS odovzdali polícii a pohrebnej službe.

Prečítajte si tiež:

Najviac smrteľných nehôd za 10 rokov

Letná turistická sezóna je v plnom prúde. Svedčí o tom aj vyšší podiel návštevnosti vo Vysokých Tatrách, ako aj v ostatných horských oblastiach oproti minulému roku.

Horská záchranná služba od januára do 11. augusta zaznamenala už 30 smrteľných nehôd v horách. Za uvedené obdobie ide o najvyšší počet za posledných desať rokov, informuje ministerstvo vnútra SR.

Tým sa však počet smrteľných nehôd nezastavil, v pondelok (15. 8.) na Kriváni zabil blesk poľského turistu. Najnovšia smrteľná nehoda, o ktorej píšeme vyššie v článku, sa stala v stredu (17. 8.).

Začiatkom týždňa usmrtil na Kriváni blesk poľského turistu a druhého zranil


TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti