Vlna horúčav vrcholí. Zmena príde už čoskoro

Leto, teplo, horúčava. (ilustračné foto)
Leto, teplo, horúčava. (ilustračné foto) Zdroj: Shutterstock

Máme za sebou veľmi teplú noc a pred sebou ďalší horúci deň. Meteorológovia upozorňujú, že dnes (18.8.) bude mimoriadne horúco. Teploty sa budú pohybovať od 32 až do 37 stupňov, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Už čoskoro však príde ochladenie.

Prečítajte si tiež:

​Zmena príde v piatok

Aj v piatok (19.8.) nás čaká veľmi tropický deň. Najmä na juhu a východe Slovenska. Západ zasiahnu búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne, varujú meteorológovia. Tie sa neskôr presunú na celé územie.

Do našej oblasti začne prúdiť studený front, ktorý so sebou prinesie ochladenie. Dobrou správou je, že si od horúčav zrejme na chvíľu oddýchneme. Teploty by cez víkend mali na viacerých miestach klesnúť pod 30 stupňov. V sobotu očakávajte 23 až 28, v Košickom kraji a na hornom Zemplíne bude teplejšie od 29 až 34 stupňov.

SHMÚ predpovedá búrky aj na nedeľu. Najvyššia denná teplota by mala vystúpiť na 23 až 28, v severnej polovici na 18 až 23 stupňov. Aj začiatok nového pracovného týždňa bude zrejme upršaný. Teploty by nemali prekročiť hranicu 30 stupňov.

Pozrite si aktuálnu predpoveď počasia (18.8.):

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti