V Prešove objavili telo na smrť dobitého muža. Mal iba 47 rokov

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Ďalší tragický prípad na Mukačevskej ulici v Prešove. Začiatkom týždňa našli policajti v byte na 11-tom poschodí mŕtveho muža a dnes sa pred sudcu postavil jeho vlastný brat.

Zvláštne je, že susedia z vedľajšieho bytu ani z bytu oproti si nič nevšimli, nepočuli krik ani nič, čo by signalizovalo násilie. Bratov stretávali iba sporadicky, nevedeli ani, ako sa volajú. Domovník nám však povedal, že nebohý Peter bol problémový, často pod vplyvom alkoholu. Z jedného bytu ho majiteľ už raz vysťahoval.

Obyvateľ bytovky konflikt medzi bratmi zaregistroval, keď sa vracal z práce.

K vražde došlo z nedele na pondelok

Polícia v prípade začala trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia. Podľa hovorkyne sa preverovali všetky okolnosti prípadu a boli vykonané potrebné procesné úkony. "K úmrtiu muža došlo v nočných hodinách z nedele na pondelok (14. - 15. 8.). Páchateľom mu boli spôsobené viaceré závažné poranenia, ktorým podľahol. V pondelok podvečer bol okresným vyšetrovateľom obmedzený na osobnej slobode 50-ročný muž a bol umiestnený do cely policajného zaistenia," povedala Ligdayová.

Išlo podľa nej o muža, ktorý bol podozrivý zo spáchania spomenutého zločinu. „Neskôr na základe dôkaznej situácie bolo  zadržanému mužovi vznesené obvinenie. Vyšetrovateľ podal podnet na vzatie obvineného do väzby,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

Priznal iba určitý podiel viny

Na okresnom súde padlo rýchle rozhodnutie. Sudca dnes rozhodol, že 50-ročný Ján bude stíhaný vo väzbe, aj keď skutok oľutoval. Ján pred sudcom priznal iba určitý podiel viny. Sudca to však ako priznanie nevidí.

Prokurátorka okresnej prokuratúry navrhla vziať obvineného do väzby pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti, keďže Ján už raz odsúdený za násilnú trestnú činnosť bol. Obávajú sa však aj úteku.

V nedeľu (12.6.) našli v Košiciach ženu s podrezaným krkom. Pozrite si reportáž:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti