V piatok bude ešte horúcejšie. Extrémne teploty zasiahnu sedem okresov

Vysoké teploty.
Zdroj: TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred horúčavami, pre južné okresy Nitrianskeho a Banskobystrického kraja vydal na piatok (19.8.) výstrahy tretieho stupňa. SHMÚ o tom informoval na svojej webovej stránke. Ide o okresy Komárno, Nové Zámky, Levice, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec a Rimavská Sobota.

Teplota môže v týchto lokalitách dosiahnuť od 13.00 do 17.00 h maximálnu hodnotu 38 stupňov Celzia.

"Výskyt uvedenej vysokej teploty vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti veľmi zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia zdravia a ohrozenia života spôsobeného nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká," upozornili meteorológovia.

SHMÚ vydal v rovnakom čase aj výstrahy druhého a prvého stupňa. Pre celý Bratislavský a Trnavský kraj, niektoré okresy Banskobystrického, Trenčianskeho, Nitrianskeho a Košického kraja a tiež pre okresy Humenné, Prešov, Snina a Vranov nad Topľou platí výstraha druhého stupňa. Teplota vzduchu sa tu môže pohybovať v rozpätí 35 až 37 stupňov Celzia.

Výstrahy prvého stupňa platia pre viaceré okresy Prešovského a Žilinského kraja a pre okresy Brezno, Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Gelnica a Spišská Nová Ves. Teplota vzduchu tu môže podľa meteorológov dosiahnuť maximálne 34 stupňov Celzia.

Pozrite si aktuálnu predpoveď počasia:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti