Objavujú sa prvé úvahy o tom, kto by mohol vo vláde nahradiť ministrov SaS

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Kto vymení Richarda Sulíka a bude Juraj Šeliga novým ministrom spravodlivosti? Objavujú sa prvé úvahy o tom, kto by mohol vo vláde nahradiť ministrov zo strany Sloboda a solidarita. O tejto téme sa malo oficiálne hovoriť aj medzi poslancami Obyčajných ľudí.

Eduardovi Hegerovi a jeho vláde už zostávajú iba necelé dva týždne. Do konca mesiaca sa má rozhodnúť ako ďalej. Od začiatku septembra by sa teoreticky vo vláde mohli uvoľniť štyri ministerské kreslá. Spravodlivosť, zahraničné veci, hospodárstvo.

Prečítajte si tiež:

Nástupcom Richarda Sulíka by mohol byť Peter Kremský, šéf hospodárskeho výboru. Poslanec Obyčajných ľudí sa k tomu nevyjadruje, tvrdí, že téma je letný bulvár.

To na miesto Márie Kolíkovej je viac potenciálnych nástupcov. OĽaNO by na jej mieste zrejme najradšej videlo šéfa ústavnoprávneho výboru.

Otázkou tiež zostáva, ako by sa štyri ministerské kreslá medzi seba rozdelili strany OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí. Napríklad spravodlivosť by mala patriť remišovcom. Juraj Šeliga na naše otázky nereagoval.

Kufre si už pomaly balia aj na rezorte školstva. Branislava Gröhlinga by mohol nahradiť Richard Vašečka. Saskári by však napokon predsa len mohli zostať v koalícii, jasnejšie to bude už v sobotu po rokovaní v hoteli Bôrik.

Zdroj: TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti