Pripravte sa dnes na extrémne horúčavy. Pre sedem okresov platí najvyššia výstraha

Pripravte sa dnes na extrémne horúčavy. Pre sedem okresov platí najvyššia výstraha
Horúčavy v Bratislave Zdroj: TASR - Martin Baumann

Výstrahy pred vysokými teplotami platia v piatok popoludní takmer pre celé územie Slovenska. Na západnom a východnom Slovensku v noci očakávajú meteorológovia búrky, vydali výstrahy prvého stupňa, informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

V súvislosti s vysokými teplotami platia výstrahy prvého až tretieho stupňa od 13.00 do 17.00 h. Na juhu Slovenska môže teplota dosiahnuť až 38 stupňov Celzia. V ďalších okresoch najviac 36, severnejšie do 34 stupňov Celzia.

Výstrahy pred vysokými teplotami.
Výstrahy pred vysokými teplotami. Zdroj: shmu.sk

​Najvyššia výstraha až tretieho stupňa platí pre sedem okresov - Komárno, Nové Zámky, Levice, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec a Rimavská Sobota.

Búrky sa majú vyskytnúť na západnom a strednom Slovensku najmä v noci. Výstraha platí od piatkového večera 20.00 h do sobotného (20. 8.) rána.

Prečítajte si tiež:

​V Bratislave naďalej platí upozornenie pre smogovú situáciu. SHMÚ preto odporúča obmedziť dobu pobytu vonku, skrátiť vetranie obytných miestností, obmedziť fyzickú námahu vonku a nevykonávať aktivity, pri ktorých dochádza k úniku iných znečisťujúcich látok do ovzdušia.​

Pozrite si reportáž z Televíznych novín:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti