Novinka o Bezákovi. Medzi ním a pápežom stojí mocný muž

Robert Bezák
Zdroj: TV Markíza

Jeho odkaz neznie vôbec povzbudivo.

Bývalý arcibiskup František Bezák sa rehabilitácie za odvolanie tak skoro asi nedočká, hoci z Rakúska prišli opačné signály. Podľa nich sa vraj prípadu chopil samotný pápež František. Bezák sa však k nemu zrejme zatiaľ nemá šancu dostať, vyplýva z údajného vyjadrenia kardinála Marca Ouelleta.

Agentúre SITA potvrdili dva od seba nezávislé zdroje z prostredia cirkvi, že kardinál Bezákovi oznámil, že s pápežom sa nestretne, kým nezačne robiť pokánie a neospravedlní sa za svoje konanie. 

Ouellet má na starosti stanoviská k menovaniu a odvolávaniu biskupov a podľa agentúry SITA pripravoval podklady aj v prípade odvolania Bezáka.

Náš duchovný by mal rok stráviť v talianskom kláštore redemptoristov v Bussolengu, vraj sa tam však trvalo nezdržiava. 

Rokovania
Pápež František sa na sklonku roka stretol postupne s kardinálom Ouelletom, slovenským kardinálom žijúcim v Ríme Jozefom Tomkom a tiež apoštolským nunciom na Slovensku Mariom Giordanom.

Následne sa uskutočnilo stretnutie Ouelleta s Bezákom. Viacerí spájali tieto stretnutia s tým, že Svätý Otec sa osobne začal zaoberať prípadom Bezáka. To oficiálne zatiaľ nikto nepotvrdil.

Bezáka vysvätili za biskupa 6. júna 2009. Odvolal ho pápež Benedikt XVI. 2. júla 2012. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára 2012.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

BRATISLAVA/ SITA, TVNOVINY.sk, mg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti