Študent z Bieloruska sa chcel v autobuse krátko po operácii napiť. Takú spŕšku nadávok nečakal

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Namiesto vody spŕška nadávok. Študent z Bieloruska sa chcel krátko po operácii napiť v autobuse. Šofér mu to zakázal, začal naňho kričať a počas zvyšku cesty si ešte musel vypočuť vulgárne nadávky. Prepravná spoločnosť tvrdí, že vodič autobusu sa iba riadil cestovným poriadkom.

Daniel z Bieloruska k nám prišiel študovať minulý rok na jeseň. Privyrába si aj ako recepčný v hoteli. Vo štvrtok cestoval z Kolárova do Nových Zámkov. Tvrdí, že po tom, ako šofér začul jeho prízvuk, sa začali prvé slovné útoky.

„Povedal som pánovi vodičovi, že som po operácii, bol som v nemocnici v Kolárove, že musím piť vodu, je to pre moje zdravie a že je tridsať stupňov vonku. Pán vodič povedal, že je mu to úplne jedno a že to nesmiem robiť,“ opisuje udalosť Daniel.

Pridal sa aj známy

Týmto sa ale jeho zlá skúsenosť neskončila. Verbálne útoky neskôr stupňoval šoférov známy, ktorý sa dovtedy incidentu iba prizeral.

„Začal na mňa veľmi agresívne kričať a hovoriť, že som hnusný Ukrajinec, že musím sa vrátiť do svojej krajiny a zavrieť svoju papuľu,“ hovorí bieloruský študent.

Vulgárnosti okrem Daniela počuli aj ostatní cestujúci. Väčšina z nich nereagovala. „Len jeden pán, ktorý vyzeral ako Róm, podišiel k vodičovi a povedal, aby to nerobil,“ tvrdí Daniel.

Prečítajte si tiež:

​Na tejto linke jazdí prepravca Arriva. Celý prípad už rieši polícia v Nových Zámkoch. Zisťovali sme, ako autobusová spoločnosť vníma správanie ich šoféra, aj celú vulgárnu dohru. 

Spoločnosť Arriva nám na tento incident odpísala iba to, že pravidlá v autobusoch platia pre všetkých

 „Prepravný poriadok zakazuje konzumovať v autobuse akékoľvek potraviny a nápoje. Toto pravidlo sa vzťahuje na všetkých cestujúcich bez ohľadu na národnosť, pohlavie či farbu pleti. Privolaná hliadka po preverení umožnila vodičovi pokračovať v jazde. Identita ďalšieho cestujúceho nám nie je známa,“ uviedla v stanovisku Arriva.

Viac si pozrite v reportáži vyššie.

 

 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti