Začala sa bitka o Prezidentský palác. Tu sú pikošky o kandidátoch

Prezidentský palác
Zdroj: TASR

O novej hlave štátu budeme rozhodovať o dva mesiace.

O prezidentský palác chce zabojovať najviac kandidátov v histórii. Až 15. Väčšina z nich zbierala podpisy od občanov do posledného dňa. Tesne pred polnocou to stihla aj jediná kandidátka nežného pohlavia. Voľby zaplatíme z našich daní. Vyjdú takmer na 11 miliónov eur.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Posledná odovzdala petíciu s podpismi od občanov o 22.55 h poslankyňa Helena Mezenská (OĽaNO). Prednedávanom - 24. októbra 2013 TV Markíza však povedala, že bude mať pre kandidovanie podmienku . V prieskume sa amlo 70 percent vyjadriť, že chcú aby kandidovala. Takýto prieskum nebol. Napriek tomu do toho ide.

Kandidátky podalo 15 ľudí

Kandiduje jeden premiér, štyria poslanci, manažér. A k tomu jeden herec, vedec či primátor. Časť z nich už má v ruke aj oficiálne potvrdenie od šéfa parlamentu. No očakáva sa, že kandidatúru potvrdí všetkým.

Gyula Bárdos

Jozef Behýl

Ján Čarnogurský

Robert Fico

Viliam Fischer

Pavol Hrušovský

Ján Jurišta

Andrej Kiska

Milan Kňažko

Stanislav Martinčko

Milan Melník

Helena Mezenská

Peter Osuský

Radoslav Procházka

Jozef Šimko

Len pre porovnanie. Pred piatimi rokmi zvádzali boj o palác len siedmi. Pre niekoho možno pri výbere zohráva rolu aj vek. Dvaja najmladší kandidáti majú 41 rokov a dvaja najstarší 75.


Kto poda a kto nepodal prihlášku

15 kandidátov - 15 rôznych príbehov. O post prezidenta sa napokon uchádza úradujúci premiér, bývalý člen Smeru, ale aj neúspešný uchádzač z predchádzajúcich volieb. Odborník dáva reálnu šancu tretine kandidátov. Zvyšok si ale, podľa neho, môže rozdeliť až 20 percent hlasov.

V reportáži hovoria bývalý kandidát na prezidenta Leonid Chovanec a kandidáti, ktorí podali prihlášku - Stanislav Martinčko, Gyula Bárdos, Ján Jurišta, Jozef Šimko a Viliam Fischer.BRATISLAVA/Martina Töröková

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.