Domáce

Lekárka z Horných Semeroviec má 84 rokov a stále musí pracovať

Lekárka má 84 rokov, ale stále ordinuje
Zdroj: TV Markíza

V obci totiž nemajú za ňu náhradu.

Už dávno by si mohla užívať dôchodok, no denne ju stretnete v ambulancii. Pre 84-ročnú obvodnú lekárku z Horných Semeroviec pri Leviciach je povolanie vášňou a ľudí lieči nadovšetko rada. Nájsť jej nástupcu nie je vôbec jednoduché.

Zdroj: TV Markíza

Byť doktorom v malej obci lekárov príliš neláka. Helena Zolyiomiová je všeobecnou lekárkou v Horných Semerovciach už viac než pol storočia. Zatiaľ stíha plnohodnotne pracovať. Pani doktorka ordinuje svedomito už ráno od siedmej. Aj v jej úctyhodnom veku sa len málokedy stáva, že nepríde do práce. Po obede dokonca chodí aj po návštevách.

Lekárka má 670 pacientov. Na to, aby mal lekár slušný plat, je to vraj málo. Preto nájsť jej nástupcu je ťažké. V okolí je síce viac obvodných lekárov, no tí majú dosť svojich pacientov a prevziať aj Hornosemerovčanov by nestíhali.

Aj podĺa ministerstva zdravotníctva v mnohých regiónoch pociťujú ľudia nedostatok všeobecných lekárov. Problémom je aj ich vysoký priemerný vek. Doktorka Zolyiomiová má pracovnú zmluvu do konca decembra. Na otázku, či by si už nepotrebovala oddýchnuť, má svieža dôchodkyňa jednoznačnú odpoveď. Ak do konca roka nenájdu jej nástupcu, je odhodlaná ordinovať aj ďalej. 


HORNÉ SEMEROVCE/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti