Domáce

Prichádza štvrtý mobilný operátor. Sieť musia spustiť do júla

mobilný telefón - ilustračná snímka
Zdroj: SITA

Ostatní mobilní operátori sa neboja konkurencie.

Na Slovensku budeme mať ďalšieho mobilného operátora. Trojici existujúcich firiem plánuje ísť vraj poriadne po krku. Revolučnými technológiami či cenami.

Po takmer siedmich rokoch prichádza k trom zabehnutým operátorom nový hráč. Spoločnosť SWAN. „Plánujeme budovať komplexnú sieť postavenú na najmodernejšej 4 generácii mobilných technológii," hovorí generálny riaditeľ spoločnosti. Vladimír Strečanský.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

SWAN na jeseň vysúťažil voľné telekomunikačné frekvencie. Štátu za ne zaplatil viac ako 6,5 mil. eur. Orientovať sa chce najmä na internetové pokrytie, v rámci ktorého sa už dnes dá napríklad aj telefonovať. A v radoch zákazníkov ostatných operátorov chce poriadne zaloviť.

„Trúfame si relatívne krátkom čase získať niekoľko sto tisíc zákazníkov. Ten náš cieľový stav je pol milióna zákazníkov," dodal.

A to len do roku 2015. Konkurovať nechce len cenami ale vraj chce predstaviť aj revolučný koncept v mobilnej komunikácii. „ Má záujem ponúknuť atraktívne služby. Tam visí otáznik čo za služby to budú," povedal redaktor MOBILMANIA.SK Peter Steigauf.

Pýtali sme sa aj trojky existujúcich operátorov, či sa príchodu novej konkurencie neobávajú. O2 odkázalo, že ak bude SWAN hrať fair play, tak mu držia palce. Zvyšní dvaja mobilní operátori, ani Telekom, ani Orange sa zatiaľ k novému hráčovi na trhu vyjadrovať nechcú. Či teda jeho príchod prinesie lacnejšie služby aj u ostatných mobilných operátorov sa dozvieme najskôr o niekoľko mesiacov.

Sieť však musí podľa podmienok štátu spustiť najneskôr 8. júla tohto roka. Nový operátor musí do projektu a teda aj do svojej vlastnej siete investovať ešte desiatky miliónov eur. Pretože do roku 2018 musí svojim signálom pokryť minimálne polovicu Slovenska.

BRATISLAVA/Viktor Vincze

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.