Naď tvrdí, že Sulík podmieňoval S-300 pre Ukrajinu vrtuľníkom pre Geissenovcov. Sulík to odmieta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) mal blokovať schvaľovanie systému protivzdušnej obrany S-300 pre Ukrajinu. V diskusii Večer Mareka Vagoviča to prezradil šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), píše Postoj. Sulík údajne napokon ustúpil, no požadoval Black Hawk vrtuľník pre rodinu Geissenovcov.

„Všetko už bolo dohodnuté. Prišiel som s tým na koaličnú radu, no neprešlo to, lebo to zablokoval Richard,“ opísal minister Naď.

Priblížil, že prvý raz to neprešlo „vraj aby sme nedráždili Rusov“. Druhý raz mal Sulík vidieť problém v tom, že by sme sa touto pomocou zapájali do vojny. Tretíkrát to odmietal a hovoril, že „za to určite nebudú vývozné licencie“.

Na Naďove vyjadrenia reagoval aj Sulík. Tvrdí, že minister obrany klame. „Ohradzujem sa voči bludom ministra obrany, ktorý najnovšie uviedol, že schválenie poskytnutia systému protivzdušnej obrany S-300 som blokoval a následne som podmienil poskytnutím vojenského vrtuľníka pre Geissovcov. K žiadnemu blokovaniu z mojej strany neprišlo, pomoc Ukrajine prešla na zasadnutí vlády jednohlasne. Vývoznú licenciu na S-300 som nechal vystaviť obratom, keďže to má na starosti ministerstvo hospodárstva,“ napísal Sulík na Facebooku.

Dodal, že Geissenovci, ktorí na Slovensku natáčali seriál, neleteli vojenským vrtuľníkom, ale súkromným.

„Agentúra SLOVAKIA TRAVEL síce preverovala možnosť zapožičania vrtuľníka a z ministerstva obrany dostali kladnú odpoveď, avšak napokon od tohto zámeru upustili,“ priblížil Sulík.

„Od človeka, ktorý má pod sebou Vojenské spravodajstvo, považujem takéto kroky za nebezpečné a mimoriadne zákerné. Rozumiem, že pre neho je to politický boj, ale všetko musí mať svoje hranice. Šírenie odporných lží je pre mňa ďaleko za týmito hranicami. Verím, že predstavitelia OĽaNO sa prestanú uchyľovať k praktikám Smeru a Jarovi Naďovi odporúčam, aby sa namiesto vymýšľania pomsty Sulíkovi povenoval radšej svojmu predsedovi, na ktorom stojí spolupráca tejto vlády s fašistami,“ odkázal minister hospodárstva.

Bittó CIgániková si to pamätá inak

Podľa Naďa mali k tejto téme viaceré koaličné rady dva týždne. 

„Potom prišiel za mnou a povedal, že to teda nebude blokovať, lebo vidí, že všetci ostatní sú za a že nájdeme cestu. Ale prídu tí Geissenovci a potreboval by Black Hawk vrtuľník,“ vyjadril sa minister obrany.

Naď bol podľa vlastných slov spočiatku ochotný pristúpiť k tomu. Dal si podmienku, že musí dostať na vrtuľník oficiálne potvrdenie. To dostal, no potom si to rozmyslel.

Prečítajte si tiež:

​Nápad s vrtuľníkom pre nemeckú rodinu, ktorá prišla na Slovensko natáčať svoju reality show, považoval Naď za absurdné. Ako povedal, dva dni predtým nápad stopol.

Na diskusii bola ako zástupkyňa SaS Jana Bittó Cigániková. Povedala, že tento príbeh pozná inak, no detaily neuviedla.

Pozrite si reportáž o darovaní S-300 Ukrajine:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti