Domáce

Silný vietor vyčíňal na západe i východe. Teraz nasleduje mráz

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Výstraha pred prízemným mrazom platí pre Bratislavský, Banskobystrický, Trenčiansky, Košický, Nitriansky a Trnavský kraj.

Pre popadané stromy a poškodené strechy v dôsledku silného vetra zasahovali bratislavskí hasiči v utorok večer (28.4.) a následne v noci na viacerých miestach v Bratislavskom kraji. TASR o tom informovala Zuzana Farkašová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru SR.

Zdroj: TASR

Viac ako desaťkrát zasahovali v prípadoch, kedy vietor poškodil strešnú krytinu a billboardy, ktoré potom ohrozovali okolie. "Dohromady vykonali takmer 50 výjazdov, ktoré súviseli so zlou poveternostnou situáciou, pričom zasahovalo až 90 hasičov. Okrem profesionálnych hasičov pomáhali škody napáchané vetrom odstraňovať aj dobrovoľní hasiči z Ružinova a Petržalky," uzavrela Farkašová.

Vietor vyčíňal aj v Košiciach 

Silný vietor dáva dnes zabrať už od skorého rána hasičom v Košiciach a okolí. Problémy sa začali asi o 4.00 h ráno, uviedol dnes pre TASR košický krajský hovorca Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Tomáš Berzetei. 

Ako informoval, na ceste pri Hrhove v okrese Rožňava sa vyvrátili tri kamióny. Okrem toho hasiči zasahovali na viacerých miestach pre popadané stromy, uvoľnené strešné konštrukcie, zhodené bilboardy a plechy.

Po vetre prichádza mráz

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na štvrtok (30.4.) výstrahu pred prízemným mrazom.

Výstraha platí pre okresy Bratislavského, Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického, Nitrianskeho a Trnavského kraja.

Vo výške 5 cm nad povrchom zeme sa ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu 0 až -3 stupne.

BRATISLAVA/TASR - aktualizované

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti