Odsúdený hokejista Ščurko chce hrávať v zahraničí

Hokejista obvinený z vraždy- Ladislav Ščurko
Zdroj: TASR

Súd mu to nepovolil.

Hokejista Ladislav Ščurko dostal za vraždu Mareka Liptaja šesť rokov. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. Ščurko je preto na slobode a hrá hokej. Chce preto cestovať do zahraničia a sľubuje, že neutečie.

Hokejista sa k vražde najprv priznal no potom všetko poprel a za vrahov označil ľudí z tipovacej mafie. Keďže sa súd vlečie roky dostal sa na slobodu a hrá hokej.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Od košického súdu chcel najnovšie povolenie, aby mohol vycestovať do zahraničia. No neuspel a súd toto obmedzenie ponechal v platnosti. Ladislav Ščurko chce do zahraničia vycestovať vraj iba kvôli športu. „Vážne tu ide iba o motiváciu športových ďalších konfrontácii so zahraničnými hokejovými klubmi," tvrdí Ščurkov advokát Alexander Farkašovský.

Za športovca sa zaručil aj Bardejovský klub, kde momentálne hrá. Stretnutia mávajú aj mimo republiky. Farkašovský tvrdí, že ide o najlepšieho útočníka tohto klubu a Laco nemohol ísť na tieto zahraničné zájazdy.

Súd mu však v jednej veci vyhovel. Už nie je pod prísnym dohľadom. Ščurko momentálne čaká na druhý odvolací súd, termín pojednávania zatiaľ neurčili.


KOŠICE/David Vido

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti