Verili by ste, že máme obec, kde nechce byť nikto starosta?

photo01.jpg

Nachádza sa v Banskobystrickom kraji.

Obec Lackov v okrese Krupina bude väčšinu aktuálneho volebného obdobia bez starostu. Po tom, ako tam ku koncu júna 2012 odstúpila dovtedajšia starostka Oľga Mozoľová, sa dosiaľ medzi zhruba stovkou obyvateľov Lackova nenašiel nikto, kto by mal o funkciu starostu záujem.

Pre absenciu kandidátov sa tam už neuskutočnili vyhlásené voľby nového starostu vlani v marci ani v júni a z rovnakého dôvodu sa neuskutočnia ani ďalšie, ktoré predseda Národnej rady vyhlásil na 25. januára.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

„Sme malá obec s väčšinou staršími obyvateľmi. Práca starostu tu nie je na plný úväzok, tak si každý rozmyslí, či do toho ísť,“ uviedol lackovský obecný poslanec a zastupujúci starosta Ján Kollárik.

On osobne nechcel kandidovať z dôvodu, že po jeho prípadnom zvolení by museli byť v obci doplňujúce voľby poslanca, keďže by zaňho do zastupiteľstva nenastúpil žiadny náhradník. Po rozhovoroch s potenciálnymi záujemcami predpokladá, že nik nebude kandidovať ani v nasledujúcich voľbách starostu, ktoré by podľa očakávaní mali byť v lete.

„Na pár mesiacov tam už tí, s ktorými komunikujem, nebudú mať záujem ísť. Verím však že v riadnych voľbách koncom roka sa už kandidáti nájdu a nového starostu zvolíme,“ dodal Kollárik.

LACKOV/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti