Premiér odsudzuje Smer-SD za oslavy SNP s účasťou ruského veľvyslanca

Premiér odsudzuje Smer-SD za oslavy SNP s účasťou ruského veľvyslanca
Predseda vlády SR Eduard Heger počas príhovoru na celoštátnych oslavách 78. výročia SNP v areáli Múzea SNP v Banskej Bystrici. Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Premiér Eduard Heger (OĽANO) odsudzuje opozičný Smer-SD za oslavu pri príležitosti 78. výročia Slovenského národného povstania (SNP) vo Zvolene, na

Podľa neho je to urážkou pamiatky obetí povstania i všetkých antifašistov na Slovensku. "Takto vyzerá kolaborácia s vojnovými zločincami, takto sa tlieska prelievaniu krvi nevinných," skonštatoval.

Prečítajte si tiež:

​Pozvanie ruského veľvyslanca skritizovali tiež šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant OĽANO) a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Smer-SD reagoval, že zakázať účasť verejnosti na oficiálnych oslavách SNP v Banskej Bystrici, ale hlavne na ne nepozvať veľvyslancov Ruskej federácie a Bieloruska je prejavom historického bezvedomia a hlbokej neúcty.

​Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí chce v utorok (30. 8.) tlmočiť ruskému veľvyslancovi protest za to, že Smer-SD verejne podporil.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sviatky

Dôležité udalosti