V hre je nový scenár koaličnej krízy. Matovič údajne odstúpi až po demisii ministrov SaS

igor matovič politik olano
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Vládna kríza môže mať ešte nečakané vyústenie. Podľa informácií Denníka N je v hre aj možnosť, že minister financií Igor Matovič nakoniec odstúpi, ale až po demisii ministrov za SaS. 

Urobil by to údajne preto, aby nedodržal ultimátum SaS, ale štvorkoalícia by mohla naďalej fungovať. Výhodou pre Matoviča by v tomto prípade bolo aj to, že z vlády odídu všetci ministri SaS a premiér Eduard Heger nominuje len tých, s ktorými Matovič alebo OĽaNO nemajú problém.

V takom prípade by sa do vlády nevrátil Richard Sulík, ale teoreticky ani ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, s ktorou majú problém Matovič, Boris Kollár aj Veronika Remišová.

Stále nie je isté, že by SaS nakoniec pristúpila na takéto riešenie. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok povedal, že je pripravený podať demisiu a podporuje stanovisko SaS. Nevylúčil, že by sa mohla vláda zložiť úplne nanovo.

Prečítajte si tiež:

​Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pripomenula, že Sulík ponúkol svoju funkciu za Matovičov odchod. Nevidí však dôvod na to, aby mal Matovič právo blokovať iných ministrov za SaS.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vládna kríza

Dôležité udalosti