V Hegerovom kabinete sú štyri voľné ministerské kreslá. V hre sú títo odborníci

V Hegerovom kabinete sú štyri voľné ministerské kreslá. V hre sú títo odborníci
Predseda vlády SR Eduard Heger počas príhovoru na slávnostnom zasadnutí NRSR pri príležitosti 30. výročia prijatia ústavy SR. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Po odchode SaS z vládnej koalície ostanú v kabinete Eduarda Hegera štyri voľné ministerské kreslá. Trojkoalícia sa zatiaľ dohodla, že na ich miesta chce dosadiť odborníkov a nie politikov. Jednotlivé ministerstvá však budú spadať pod gesciu strán vládnej koalície.

V kuloároch sa však už objavili niektoré mená, ktoré by mohli byť súčasťou zrekonštruovanej vlády. Podľa Denníka N je jedným z kandidátov na ministra zahraničných vecí slovenský veľvyslanec v Česku Rastislav Káčer. Je to skúsený diplomat s dlhoročnými skúsenosťami na rezorte zahraničných vecí a pracoval aj pre NATO. Káčer je prozápadný diplomat, ktorý otvorene kritizuje Vladimíra Putina.

Ministrom spravodlivosti by sa podľa Denníka N mohol stať bývalý sudca Ľudovít Bradáč. V minulosti kritizoval Štefana Harabina, za čo ho aj odvolali z funkcie predsedu Krajského súdu v Banskej Bystrici. Pred niekoľkými rokmi z justície odišiel.

V prípade rezortu školstva sa skloňoval poslanec OĽaNO Richard Vašečka z Konzervatívnej únie. V hre je údajne aj Daniel Bútora, pedagóg a expert na manažérske a líderské zručnosti.

Prečítajte si tiež:

​Po Richardovi Sulíkovi by na miesto šéfa ministerstva hospodárstva mohol sadnúť analytik a expert na energetiku Karel Hirman. Boris Kollár v relácii Na telo priblížil, že ministrom hospodárstva má byť odborník na energetiku, ktorý čo najlepšie pripraví krajinu na nadchádzajúcu energetickú krízu.

Ani jeden z odborníkov nepotvrdil, že dostali ponuku byť súčasťou Hegerovej vlády. Premiér nechce mená kandidátov zverejniť skôr, ako ich predstaví prezidentke Zuzane Čaputovej. 

Pozrite si reportáž o odchode SaS z vládnej koalície z pondelka 5. septembra:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vládna kríza

Dôležité udalosti