Bývalá sudkyňa z Kočnerovej Threemy je bližšie k dohode o vine a treste

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Miriam Repákovej pôvodne síce hrozilo 10 rokov väzenia, no je možné, že vyviazne len s podmienkou.

Vyšetrovanie obvinenia exsudkyne Miriam Repákovej je už ukončené. Právničku pôvodne obvinili zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Hrozil jej až 10-ročný trest. Teraz je už všetko inak. Zmenili jej právnu kvalifikáciu. 

Vtedajšiu sudkyňu Okresného súdu Bratislava I. zadržali spolu s Monikou Jankovskou a ďalšími ešte v marci 2020. Bola to „búrka“ v justícii. Dovtedy niečo nevídané. V putách skončilo niekoľko sudcov za to, že sa podľa vyšetrovateľov NAKA údajne spreneverili svojmu poslaniu.

Priznala sa a spolupracovala

Miriam Repáková od začiatku s vyšetrovateľmi spolupracovala a priznala sa k trestnej činnosti. Dokonca usvedčovala aj ďalších. Jej prípad vyšetrovali samostatne a po dva a pol roku je v závere.

„V prípade obvinenej JUDr. M. R. zo zločinu ohýbania práva vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry 2. septembra tohto roku ukončil trestné konanie s návrhom na konanie o dohode o vine a treste,“ potvrdil nám hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Aj v tomto prípade má síce prísnu sadzbu, hrozí jej až osem rokov, no zrejme vyviazne s podmienkou.

Prečítajte si tiež:

​Vyhovela Marianovi Kočnerovi

Obvinenie bývalej sudkyne sa točí okolo jej rozhodovania v kauze Technopol z konca roka 2017. Vyhovela v ňom Marianovi Kočnerovi. O niekoľko mesiacov neskôr mu napísala takúto správu: „Maroško, ešte raz veľmi pekne ďakujem. Naposledy som bola na Donovaloch pred štyrmi rokmi.“

Odmieta však, že by za rozhodnutie vzala úplatok. Dokonca vyšetrovateľom v minulosti vravela, ako na ňu Marian Kočner údajne v tejto veci tlačil. Hovorila o konkrétnom telefonáte medzi ňou a odsúdeným podnikateľom.

„Volal mi počas OČR. Najskôr bol priateľský, vtipkoval a potom sa začal pýtať, kedy už vytýčim termín pojednávania. Ja som stále hovorila, neviem, ale on začal byť do telefónu veľmi nepríjemný. Dokázal sa zmeniť zo sekundy na sekundu. Tak som povedala, že dobre, že to dám na termín,“ povedala pred policajtmi ešte 18. júna 2020.  

Viac sa dozviete z reportáže vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.