Domáce

Bezdomovec, ktorý vykradol banku, dostal novú šancu

Bezdomovec Miro
Zdroj: TV Markíza,

Kto mu podá pomocnú ruku?

Je zrejme zúfalý, a preto robí zúfalé činy. Príbeh považskobystrického bezdomovca, ktorý nahlásil bombu na futbalovom štadióne a v banke pýtal peniaze, len preto, aby sa dostal z ulice, hoci aj za mreže, má svoje pokračovanie.

Po odvysielaní reportáže sa nám do redakcie ozvala žena. Tá má pre bezdomovca Mira lepšie riešenie ako je väzenská cela. Teplo obývačky nedobrovoľne vymenil za kartóny a vlhké matrace. Túžba po streche nad hlavou je však silná a má pre neho dokonca väčšiu váhu ako sloboda.

Mirov príbeh sleduje od začiatku aj pani Katarína. A hoci by jej mohol byť osud tohto muža ľahostajný, ponúkla riešenie. Útulok Dobrý pastier. „Tam je poskytnuté všetko, čo by potreboval. Je to nová šanca, určite, tak odraziť sa od toho dna," hovorí pani Katarína.


Na tieto dvere pred štyrmi rokmi zaklopal aj Stanislav. Bez práce, bez rodiny, na pokraji nádeje a s minulosťou, na ktorú dnes veru hrdý nie je. „Keď človek prichádza o niektorých ľudí alebo prichádza o niektoré veci, tak proste, už mu na ničom nezáleží," povedal Stanislav.

A to je pravdepodobne aj prípad považskobystrického bezdomovca. Niekedy pritom stačí naozaj málo. „Všimnúť si ich, dať im trebárs kontakt, takú iskierku nádeje, že je zariadenie, kde sa o vás postarajú, nemusíte byť na ulici, nemusíte nocovať na ulici," dodala Katarína.

„Každý jeden z nás sa tam môže postaviť na nohy," dokončil Stanislav. Teraz sme na ťahu my. Bezdomovca Mira sa opäť pokúsime nájsť a zistiť, či stojí aj o takúto pomoc.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.


POVAŽSKÁ BYSTRICA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.