Malé lietadlo, ktoré spadlo pri Bytči, pilotoval olympijský medailista Radoslav Židek

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V utorok večer okolo 18.30 h. spadlo v katastrálnom území obce Petrovice v okrese Bytča malé lietadlo. Skončilo v stajni, do ktorej sa preborilo. Podľa informácií TV Markíza pilotoval lietadlo slovenský olympijský medailista Radoslav Židek.

Olympionik sedel v lietadle spolu so svojím bratom. Ten sa stihol po náraze bez väčšej ujmy dostať von. Radoslav Židek zostal zakliesnený v stroji.

Lietadlo začalo po náraze horieť. Požiar tak zasiahol pilota najmä v oblasti tváre a hornej časti tela. Jeho otec, ktorý prišiel na miesto nehody, nášho strieborného olympionika previezol do žilinskej nemocnice.

​Hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková potvrdila, že prijali jedného z účastníkov nehody. „Muž utrpel popáleniny tváre, horných a dolných končatín a popáleniny pokrývajú 30 percent povrchu jeho tela. Pacient je stabilizovaný, pri vedomí, absolvoval všetky nevyhnutné vyšetrenia. V celkovej anestézii mu náš tím zdravotníkov momentálne ošetruje popáleniny na operačnej sále oddelenia úrazovej chirurgie,“ uviedla.

V zasiahnutej stajni chovali ovce a šesť koní. Zvieratá sa podarilo dostať do bezpečia bez zranení. Ešte počas hasenia požiaru sa pásli vonku.

Príčina pádu malého motorového lietadla je momentálne predmetom vyšetrovania.

Radoslav Židek je prvým slovenským medailistom na zimných olympijských hrách v ére samostatnosti. V Turíne v roku 2006 získal cenný kov v disciplíne snoubordkros.

Na miesto dorazil po nehode aj náš štáb, ktorý situáciu monitoroval. Živý vstup z Televíznych novín si môžete pozrieť vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.