Domáce

Nenapraviteľný podpaľač z Košíc mal plánovať vraždu

Ján Tatič má mať na svedomí aj podpálené autá v Košiciach
Ján Tatič má mať na svedomí aj podpálené autá v Košiciach Zdroj: TV Markíza,

Minulý rok vyšiel z basy, teraz je opäť v rukách polície.

Muž ktorému vlani vypršal trest za podpálenie košického kasína sa vraj opäť zahrával s ohňom. Polícia tvrdí, že autá na košickom sídlisku má na svedomí Ján Tatič s komplicom. Urobil to vraj za peniaze.

Jána Tatiča netreba v metropole východného Slovenska predstavovať. Muž ktorý podľa súdu v roku 2009 zapálil herňu, kde hralo poker vyše 30 ľudí dostal sedem a pol ročný trest v base.

Bývalý legionár sa na slobodu z basy dostal 11. júna 2014 a podľa polície sa opäť vydal na dráhu podpaľačstva. Tentokrát má vraj na svedomí tri zapálené autá na Aténskej ulici v Košiciach z februára 2015.

Za Jánom Tatičom prišiel podľa polície košický podnikateľ a zaplatil mu aby vystrašil konkrétnu osobu. Tatičovi mal povedať aké auto má a kde s ním parkuje. Tatič ale podľa polície poslal s kanistrom benzínu na miesto svojho komplica.

„Všetci traja sú už obvinení z poškodzovania cudzej veci a všetci traja sa už nachádzajú vo väzbe," prezrádza hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Okrem podpálených áut pripisujú Tatičovi aj prípravu úkladnej vraždy majiteľky potravinárskej firmy, ktorú chceli obrať o majetok a telo zakopať.

Na prípad však uvalili policajti prísne informačné embargo. V minulosti im súd jedno Tatičove obvinenie z vraždy zmietol sudca zo stola. Senát pochyboval o dôveryhodnosti svedkov.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti