Heger: Verím, že krajiny EÚ sa dohodnú na spoločnom postupe ohľadom energií

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Premiér Eduard Heger zopakoval svoje slová, že ako prvá bude o menách nových ministrov informovaná prezidentka Zuzana Čaputová. Nekonkretizoval, kedy sa tak stane. 

Politickú zodpovednosť za odborníkov, ktorí majú vo vláde nahradiť ministrov SaS, bude niesť vláda. Politické strany v koalícii by si voľné rezorty nemali rozdeľovať. Ako poznamenal Heger, aj dnes je politická zodpovednosť na vláde a "tričká" nerozhodujú.

"Politickú zodpovednosť vždy nesú strany, ktoré sú v koalícii. Určite neočakávam, aby niesli títo odborníci nejakú politickú zodpovednosť," uviedol Heger. K svojej politickej zodpovednosti za vládu, a teda aj nominovaných odborníkov v nej, sa hlási. "Moja vláda, moja zodpovednosť," skonštatoval. "Ak si myslíte, že to robím preto, aby som sa zbavil politickej zodpovednosti, tak ste na veľkom omyle," upozornil.

Za dôležité považuje, aby voľné posty obsadili ľudia, ktorí budú vedieť zabezpečiť riadny chod ministerstiev. "Ak nezabezpečia, tak ich vymeníme," povedal.

Vyjadril sa aj k aktuálnej situácii s cenami energií. Heger verí, že krajiny Európskej únie sa dohodnú na spoločnom postupe a opatreniach. Vo štvrtok 8. septembra sa v Bruseli koná rokovanie ministrov o energetickej kríze. Slovensko bude zastupovať štátny tajomník Karol Galek.

„Za nás sme pripravení. Ak sa nepodarí na európskej úrovni nájsť riešenie, sme pripravení to riešiť aj na národnej úrovni. Dobrou správou je, že sme veľký výrobca elektriny. Máme najviac plynu v zásobníkoch, máme vykrytú vykurovaciu sezónu. Sme jedna z krajín, ktorá má najlepšie vyriešenú situáciu,“ vyhlásil Heger.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti