V malej dedinke na východe si starostu nezvolia. Kandidovať nechce nikto

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Namiesto štyroch budú voliť len jedného. Len pár dní po uzavretí kandidátnych listín je jasné, že októbrové voľby nebudú kompletné. Príkladom je dedinka Dobroslava c okrese Svidník na severovýchode Slovenska, kde budú voliť len jediného poslanca.

Neúplné voľby potvrdili už tridsiaty augustový deň. „Do toho dňa podal kandidátnu listinu iba jeden kandidát na poslanca,“ povedal starosta obce Vladimír Vančišin.

Dobroslava so 47 obyvateľmi síce patrí medzi menšie, no nie úplne najmenšie obce na Slovensku. Záujem o funkciu starostu tu ale neprejavil nikto.

Pred štyrmi rokmi pritom v tejto obci bola situácia úplne odlišná. O funkciu starostu tu bojovali traja kandidáti. Teraz je to inak.

Vladimír Vančišin nám stále opakoval to isté. „Každý má právo voliť a byť volený. Právo voliť som si ponechal a právo byť volený som nevyužil,“ uviedol starosta o svojom konci vo funkcii.

Miestni však napokon predsa len niečo naznačili. Nezáujem o volené funkcie na vidieku vraj môže súvisieť aj s nedávnym obdobím pandémie.

Táto dedinka určite nebude jediná, kde v októbri starostu voliť nebudú. Podrobné údaje však Ministerstvo zatiaľ nemá.

Viac sa dozviete z reportáže vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komunálne voľby 2022

Dôležité udalosti