Domáce

S ochladením nerátajte, majte pripravené dáždniky

Sychravé počasie
Zdroj: Shutterstock.com

Sychravé dni budú pokračovať.

Jeden zamračený a sychravý januárový deň sa pomaly končí, a ďalší, veľmi podobný, dokonca ak nie ešte horší, je pred nami.

Družica:

Doteraz sme sa nachádzali v teplom a vlhkom juhozápadnom prúdení, a preto sme mali najmä hmly s mrholením. Zajtra sa bude cez naše územie presúvať smerom na severovýchod tlaková níž.

Zrážky:

Oblačnosti a zrážok bude ešte viac ako dnes. Na viacerých miestach rátajte už v noci s dažďom, zrána na severe aj s mrznúcim. Frontálny systém však bude postupovať opäť rýchlo, takže od západu sa bude hneď vzápätí vyjasňovať.


Teploty:

Teploty sa zajtra meniť nebudú, takže aj naďalej zostávame v rozmedzí od 0/5 stupňov, len na juhozápade bude o pár stupňov teplejšie.

Vietor:

No a čo sa týka vetra, tak zajtra bude ešte spočiatku fúkať južný až juhovýchodný, ale po prechode frontu začne fúkať slabý až mierny SZ rýchlosťou do 20 km/h.

Obrázky:

Na rozdiel od včerajšieho slnečného dňa dnes prevládala oblačnosť so slabými zrážkami. Tie sa vyskytovali najmä vo forme mrholenia, ktoré bolo na severe a v horských oblastiach miestami aj mrznúce. Na juhu, konkrétne v Hurbanove, sa aj napriek zamračenému počasiu teplota vyšplhala opäť pomerne vysoko, až na +7 stupňov. Na severe bolo zväčša okolo nuly.

Doprava:

Dnes ráno sa pri mrznúcom mrholení tvorila na cestách poľadovica a podobne to bude aj zajtra, jazdite preto veľmi opatrne, najmä na horských priechodoch a cestách severného Slovenska. Nebudú chýbať ani lokálne hmly, pozor na ne hlavne na juhovýchode.

Noc:

Aj dnešná noc bude oblačná až zamračená a od západu sa postupne na mnohých miestach rozprší, v severných okresoch bude tento dážď aj mrznúci, takže sa bude pri ňom vytvárať poľadovica. Spočiatku bude snežiť iba vo vysokých horských polohách, ale neskôr sa hranica sneženia zníži a sneh bude padať už od stredných polôh. Teplota do rána poklesne na +3/-2 stupne.

Celkovo:

Zajtra cez deň budeme dáždniky potrebovať viac ako dnes, pretože na viacerých miestach očakávame dážď. S ochladením však nerátajte.

Západ:

Pršať bude zajtra aj na západnom Slovensku a to zrána na mnohých miestach, ale od západu bude v priebehu dňa zrážok aj oblačnosti postupne menej. Denná teplota bude opäť vysoká a vystúpi na 4/7 stupňov.

Stred:

Na strednom Slovensku bude takisto prevládať veľká oblačnosť na mnohých miestach s dažďom, na horách so snežením, ale zrána môže na Kysuciach snežiť aj v nižších polohách. Popoludní už budú mať aj Stredoslováci zrážok od západu menej. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 2/4 stupne.

Východ:

Na východe bude spočiatku len oblačno až zamračené, ale aj tu rátajte postupne s dažďom, zrána na severe aj s mrznúcim. Aj tu budú zrážky neskôr popoludní ustávať. Teplota vystúpi na 1/5 stupňov.

Hory:

Na horách v noci a zajtra pribudne pár centimetrov prírodného snehu, takže už by sa nemali belieť iba zjazdovky. Týka sa to však tých vyššie položených stredísk, snežiť má zhruba od stredných polôh, od nadmorskej výšky 1200 m. Na Podhorí to bude prevažne dážď. V n. v. 1500 m sa bude teplota pohybovať okolo -2stupne.

Bio:

Pozajtra už má byť na horách opäť slnečno, na Podhorí s hmlami. Bio zostáva zajtra na 3, čo je mierna záťaž.

Štyri dni:

A poďme na ďalšie dni, kedy sa k nám obnoví prílev teplého a vlhkého vzduchu od JZ, čo znamená, že bude opäť inverzia. Vo štvrtok sa teda počasie zlepší, po rozplynutí ranných hmiel má byť prevažne polooblačno. Teplota: od 1/6 stupňov. V piatok sa takisto budú tvoriť hmly, ktoré môžu byť v nížinách aj dlhšie trvajúce a bude z nich aj mrholiť, na horách bude krajšie počasie, zväčša polooblačno. Teplota stále: od 2/8 stupňov. V sobotu sa počasie znova zhorší, ďalší frontálny systém prinesie veľkú oblačnosť, z ktorej bude na mnohých miestach pršať, na horách snežiť. Teplota: 3/7 stupňov. V nedeľu bude premenlivá oblačnosť s občasným dažďom, vo vysokých polohách so snežením a oteplí sa na 3/9 stupňov.

SLOVENSKO/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti