Domáce

V Košiciach sa za prísnych bezpečnostných opatrení stretli bývalé hlavy štátov

Schusterove sympozium
Zdroj: TV Markíza,

Únia, samopal a Drienkovica.

Už sú síce na dôchodku, no stále sú vplyvní a majú čo povedať. Bývalí prezidenti, ktorí za svojich čias reprezentovali vyše 100 miliónov ľudí, si dali rande v Košiciach na oslavách narodenín Rudolfa Schustera. Porozprávali sa o Európskej únii, dobre sa najedli a zasmiali. Presne tak, ako to chodí medzi starými priateľmi.

Policajná kolóna priviezla najprv bývalého slovenského prezidenta Rudolfa Schustera a Leonida Kučmu z Ukrajiny. Nasledovali exprezident Poľska Alexander Kwasniewsky, Emil Constantinescu z Rumunska a súčasná rakúska hlava štátu Heinz Fisher.

U Schusterovcov sa oslavuje už dva týždne. Aj Český prezident Miloš Zeman sa tešil na legendárnu drienkovicu, no nakoniec zo zdravotných dôvodov neprišiel. Rovnako ako Michail Gorbačov a ďalší.


V Košiciach dnes bola najvyššia koncentrácia bývalých hláv štátov na meter štvorcový ale rovnako aj policajtov. Prezidentské sympózium sa uskutočnilo za prísnych bezpečnostných opatrení. Pre toľkých prezidentov naraz ešte nevaril ani šéfkuchár Marek Brezina a to mu do polievky pozerali "tajní".

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

V kuchyni známeho košického hotela práve teraz pripravujú prezidentské menu, ktoré poteší aj toho najväčšieho labužníka. Marek Brezina - šéfkuchár Double Tree by Hilton: „Vybrali si ako hlavné jedlo zubáča so sušenou šunkou a zelerovým pyré. K tomu budeme ešte podávať šošovicu." Po sympóziu si zaspomínali aj na staré časy. Pred 10-timi rokmi dostal Rudolf Schuster od Leonida Kučmu samopal a raketu SS-24.

KOŠICE/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti