Domáce

Takto zadržala polícia bratislavského bossa Iva Ružiča

Zadržanie Iva Ružiča.jpg
Zadržanie Iva Ružiča Zdroj: TV Markíza

Pozrite si video z policajnej akcie.

Ivovi Ružičovi, ktorý údajne patrí do skupiny takáčovcov, hrozí sedem až 12 rokov väzenia za daňové podvody. Polícia ho zadržala a obvinila po akcii s názvom Tiché víno a súd ho spolu s ďalšími piatimi údajnými páchateľmi poslal do väzby. O prípade Daňovej kobry dnes informovali zástupcovia Policajného zboru, Generálnej prokuratúry SR a Finančného riaditeľstva SR.  

Zdroj: TV Markíza

"Išlo o štandardný karuselový obchod, to znamená kolotočový obchod, nadobudnutie z Českej republiky, následne predaj cez niekoľko slovenských spoločností a tá posledná z nich tovar vyexportovala znova do Českej republiky," povedal šéf sekcie daňovej a colnej na Finančnom riaditeľstve SR Daniel Čech. Polícia spolu preverovala 13.500 obchodných operácií s vínom v objeme 151 miliónov litrov, z toho podľa polície nebolo minimálne 66 miliónov litrov dodaných ani skladovaných. Časť obchodov teda bola reálna a časť len fiktívna. 

"Operatívne rozpracovanie celého prípadu prebiehalo skoro celý rok 2012 a bolo tam mnoho znakov, že môže ísť o trestnú činnosť. Súviseli s tým, že páchatelia pracovali s takým množstvom tovaru, ktoré reálne nevedeli uskladniť," naznačil policajný prezident Tibor Gašpar. 


Obvinených zadržali 8. januára, vo väzbe sú pre obavu z ovplyvňovania svedkov, informoval námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky. Celková škoda sa v tomto prípade vyšplhala na takmer 1,3 milióna eur. "Kým tento prípad prevzala Daňová kobra, bolo tam vyplatených zhruba 580.000 eur nadmerných odpočtov," povedal Čech. To bol podľa neho aj jeden z dôvodov, prečo začali obchody s vínom preverovať. 

Ivo Ružič prežil v decembri 2004 bombový útok v bratislavskej reštaurácii Jadran. Okrem neho utrpeli zranenia ďalší dvaja ľudia.

BRATISLAVA/TVM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.