Fantastická a neodolateľná!

Zlodejka kníh.jpg

Je málo autorov, ktorí sa pochváliť, že predalo vyše osem miliónov kníh.

Je iba málo kníh, ktoré dokážu osloviť toľko čitateľov, vzbudiť také emócie, rozplakať i naplniť úžasnou energiou. Je málo autorov, ktorí sa v sotva štyridsiatke dokážu pochváliť, že predalo vyše osem miliónov kníh.

Markus Zusak patrí medzi nich a z jeho Zlodejky kníh sa vo svete stal okamžite bestseller. Práve vychádza druhé vydanie - to prvé sa rýchlo vypredalo a v týchto dňoch prichádza do kín aj filmová verzia. Fantastická a neodolateľná Zlodejka kníh!

Iba 9-ročná Liesel prichádza do nemeckého mestečka Molching, kde ju čakajú adoptívni rodičia. Postupne si zvyká na krik a výčitky novej mamy Rosy i na láskavosť nového ocka Hansa.

Liesel si nachádza priateľov - aj toho najlepšieho, ktorý sa do nej zaľúbi. Zoznamuje sa so slovami, učí sa ich čítať i zapisovať. Počúva hudbu, ktorou jej ocko obveseľuje mestečko. A hoci by to od nej asi nik nečakal, kradne knihy.

Na všetko však dopadá tieň Adolfa Hitlera, ktorý vládne Nemecku a nepochybne aj srdciam väčšiny jeho obyvateľov. Jej ocko nacistickému poblázneniu odolal a Liesel sa čoskoro naučí rozlišovať medzi svetom „tam vonku", kde treba na požiadanie hajlovať či vešať zástavy so svastikami, a svetom „vnútri", v dome, kde sa v pivnici ukrýva mladý židovský utečenec.

Blíži sa koniec vojny, život je čoraz ťažší a Smrť, rozprávač strhujúceho príbehu mladej Liesel, má čoraz viac práce...

Markus Zusak napísal strhujúci príbeh o 9-ročnom dievčati, o ktorom Smrť rozpráva ako zdanlivo nezúčastnený divák, ale postupne prichádzate na to, že aj Smrť má naozaj srdce...
Hoci Zusak píše o krutých časoch, smrti, zabíjaní, Zlodejka kníh nie je kniha skľučujúca, či depresívna. Naopak.

BRATISLAVA/BUX

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.