SaS pripraví návrh na odvolanie Igora Matoviča v parlamente

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

SaS pripraví návrh na odvolanie ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie. Podľa slov Richarda Sulíka by na to mohli vyzbierať najmenej 30 podpisov aj s ďalšími opozičnými poslancami, napríklad aj za stranu Hlas na čele s Petrom Pellegrinim.

Poslancov, ktorí sú v ĽSNS a mimoparlamentnej Republike, proaktívne oslovovať nebudú. „Necháme to otvorené, keď podporia, bude podporené, keď nie, nebude,“ dodal Sulík.

Liberáli sa v stredu (14.9.) v parlamente pridali k tým poslancom, ktorí sa neprezentovali. Schôdzu sa napokon nepodarilo otvoriť, koalícia nemala dostatok hlasov.

Sulíka prekvapilo, že nikto z koalície nechcel s nimi rokovať. Pýtal sa, či toto všetko stojí za to, aby zostal Igor Matovič „prilepený na svojej stoličke“. Dodal, že ak sa nepodarí dohodnúť na mimoriadnej schôdzi, SaS riadnu schôdzu napokon pomôže otvoriť, pretože nechce dlhodobo blokovať parlament.

„Chceli sme vidieť, ako si vládna koalícia predstavuje vládnutie, najmä tú časť, ktorá sa týka národnej rady, to znamená, ako chcú schvaľovať dôležité zákony, a chceli sme vidieť, či sú v stave otvoriť schôdzu,“ ozrejmil Sulík.

Prečítajte si tiež:

Najmä poslanci OĽaNO by sa podľa Sulíka mali zamyslieť, že keď nie sú schopní otvoriť schôdzu, či je správne držať jedného človeka prilepeného na stoličke, ktorý je „osobne zodpovedný za väčšinu problémov, ktoré má vláda“.

SaS chce podľa neho podporovať riešenia pre ľudí, no Sulík si myslí, že to treba vyrokovať. Vyzval preto OĽaNO a zvyšok koalície, že ak sa chcú na niečom dohodnúť, SaS je pripravená.

„Opätovne vyzývam zvyšok koalície, že ak sa chcú dohodnúť, sme pripravení,“ dodal.

Podľa predsedu sa v SaS správajú ako samostatný, jednotný a suverénny klub a takto to budú robiť ďalej.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti