OĽaNO kritizuje dianie v pléne: Podľa Šipoša opozícia paralyzuje parlament, Heger je prekvapený

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

OĽaNO skritizovalo neotvorenie schôdze parlamentu a obštrukcie, ktoré robí opozícia. Premiéra Eduarda Hegera prekvapilo, že Národná rada SR nebola uznášaniaschopná. Pri otvorení schôdze počítal s podporou poslancov SaS.

Podľa jeho slov boli dohodnutí. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády. Poukázal, že v druhom čítaní sú návrhy koalície, ktorej súčasťou bola ešte SaS.

„Mali sme koaličnú dohodu, že tieto návrhy prejdú cez vládu a parlament,“ zdôraznil premiér.

Ďalší pokus v utorok

Predseda klubu Michal Šipoš zas uviedol, že v čase energetickej krízy a v ťažkých časoch opozícia takto paralyzuje parlament. Vyhlásil, že SaS o rokovanie žiadal. Liberáli pritom tvrdili, že s nimi diskutovať nechcel nik.

„Pozývame ich za rokovací stôl, kde sa dohodneme na spoločnom postupe,“ povedal Šipoš na stredajšej tlačovej konferencii. So SaS nakoniec majú rokovať.

„Uvidíme, ako sa budú vyvíjať, či budú konštruktívni, či si budú stáť za svojimi slovami,“ doplnil. Ľudia podľa neho nemôžu byť rukojemníkmi opozície, a to najmä v čase, keď treba schváliť pomoc.

Parlament sa má najbližšie pokúsiť otvoriť schôdzu v utorok 20. septembra. Podpredseda NR SR Gábor Grendel (OĽaNO) povedal, že piatkové (16. 9.) voľno predniesol na poslaneckom grémiu predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a nikto nenamietal.

​Šipoš nemá informácie o tom, že by sa chceli poslanci OĽANO podpísať pod návrh na odvolanie ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). V najbližších dňoch budú podľa neho predsedovia strán informovať o tom, či bude nová koaličná zmluva alebo sa pripraví len jej dodatok.

Prečítajte si tiež:

Predseda klubu OĽaNO sa vyjadril aj k zmenám vo vláde. Noví štátni tajomníci by podľa neho mali byť odborníci. Kľúčové je podľa neho sadnúť si so SaS a na rovinu si povedať, na ktoré pozície majú nárok.

Pri predsedoch výborov je podľa neho obrovský nepomer. V prvom rade sa musia podľa Grendela dohodnúť na otvorení schôdze.

Obštrukciu poslancov kritizuje aj šéfka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová.

„Poslanci Národnej rady majú kráľovský plat a skladali sľub, že budú pracovať len a len v záujme občanov Slovenska. Akým záujmom slovenských občanov je, že sa nebudú prijímať zákony na pomoc ľuďom len preto, že sa niektorí poslanci rozhodli politikárčiť a robiť obštrukcie, čiže nepracovať?“ skonštatovala v stanovisku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti