Prezidentka Zuzana Čaputová v Televíznych novinách: Premiér si musí urobiť poriadok s Igorom Matovičom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

So Zuzanou Čaputovou sme sa rozprávali o referende o predčasných voľbách a či má Heger možnosti, ako vládnuť s menšinou v parlamente.

Prezidentka Zuzana Čaputová bola hosťkou Televíznych novín. Vyhlásila, že premiér Eduard Heger musí zmeniť stratégiu. Ak chce vládnuť, musí vyjednávať a hľadať podporu v parlamente. Útoky a slová Igora Matoviča na adresu SaS sú podľa prezidentky v príkrom rozpore s hľadaním podpory poslancov.

„Je treba absolútnu zmenu stratégie. Pán premiér si musí urobiť poriadok s ľuďmi, ktorí narúšajú túto stratégiu, aj s Igorom Matovičom,“ uviedla Čaputová.

Dodala, že krajina čelí krízam a aby sme ich vyriešili, musíme mať funkčný parlament. „Nemôžeme si dovoliť, že vláda bude v pate. V takom prípade je potrebné, aby sme mali pravidlo v ústave, že parlament si môže skrátiť svoje volebné obdobie, čoho následkom by boli predčasné voľby,“ skonštatovala prezidentka.

Vyjadrila sa aj k referendu o predčasných voľbách. Odmieta slová Roberta Fica, že zmarila ďalší pokus o pád vlády. „Toto referendum je typ kampane,“ povedala prezidentka s tým, že ešte nie je rozhodnutá, či sa referenda zúčastní.

S prezidentkou Zuzanou Čaputovou sme sa rozprávali aj o východiskách z energetickej krízy. Odpovedala aj na otázku, či bude znova kandidovať v prezidentských voľbách. Vyjadrila sa aj k pohrebu kráľovnej Alžbety II., na ktorý dostala pozvánku.

Celý rozhovor si môžete pozrieť hore vo videu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti