Matovič prekvapuje: Ak ma Sulík s Pellegrinim a Ficom odvolá, SaS sa môže vrátiť do koalície

Igor Matovič.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Igor Matovič (OĽaNO) na sociálnej sieti prekvapil. Napísal, že v prípade, ak ho opozícia odvolá z pozície ministra financií, dostane SaS ponuku vrátiť sa späť do koalície.

„Jeden skorumpovaný politik, ktorý 19 rokov verne kryl všetky Ficove podvody, menom Peter P. sa verejne opýtal, ako OĽANO zareaguje, ak SaS spoločne so Smerom, Hlasom, ĽSNS a Republikou odvolajú Matoviča,“ píše v úvode Matovič.

Uvádza, že to bude vnímať ako dokonanie „pomsty zo strany Richarda Sulíka“.

„Čiže? Po mojom odvolaní SaS dostane ponuku sa do koalície vrátiť. Bodka,“ dodáva.

Motivácia pre Smer, myslí si Sulík 

„Ja tomuto statusu nerozumiem,“ uviedol v súvislosti s príspevkom ministra financií na tlačovej konferencii Richard Sulík.

Tvrdí, že by mu však nepridával veľkú váhu a myslí si, že ide o status určený pre stranu Smer: „Akási motivácia pre nich, aby ho neodvolali.“

 „Mnoho krokov Igora Matoviča je rozporuplných, medzi tými všetkými útokmi a osočovaním. Priznám sa, veľakrát sa z toho neviem vysomáriť,“ povedal bývalý minister hospodárstva.

 „Igor Matovič robil dva roky, najmä teda posledné mesiace, všetko pre to, aby nás vyštval z vlády. A ak teraz zrazu povie, že nech sa páči, môžete sa vrátiť do vlády, tak mne z toho vyplýva len to, že jemu ide naozaj len o jeho stoličku. Keby mal o ňu prísť, tak mu je potom všetko jedno. V takom prípade sa aj jeho najväčší nepriateľ, strana SaS, môže vrátiť späť do vlády,“ povedal Sulík.

Richard Sulík si myslí, že je odvolávanie Igora Matoviča otázkou dní. Pozrite si reportáž k tejto téme.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti