9 zdravých jedál, z ktorých potichu priberáte

sushi
Zdroj: Shutterstock.com

Aj nasledujúce potraviny sú zdravé. Platí ale pravidlo, všetko s rozumom a mierou.

Ak sa v súčasnosti nestravujete zdravo, nie ste moderní. Zdravý životný štýl je dnes mimoriadne populárny a zachvátil celý svet. Aj keď mnoho ľudí dodnes poriadne netuší, čo je v skutočnosti zdravé a čo nie. Veď aj odborníci sa na niečom zhodnú a na niečom zase nie. Jedno ale jasné je. Niektoré jedlá, o ktorých si myslíte, že zdravé sú, nám pridávajú kilá navyše. Ktoré to sú? Informuje DailyMail.

1. Ovocné koktejly

Pred takzvanými smoothie varuje britská expertka na chudnutie a nutričná špecialistka Shona Wilkins. Sú síce plné vitamínov, ale zároveň v sebe skrývajú obrovské množstvo cukru. "Vedie to k tomu, že už hodinu po konzumácii máte chuť na niečo ďalšie s obsahom cukru. Skúste tak smoothie zo zeleniny," radí špecialistka.

2. Nízkotučné jogurty

Majú na obale nula percent tuku? Zabudnite! Často totiž obsahujú množstvo škrobu a cukru. Radšej siahnite po poctivom bielom jogurte a pridajte si doň semienka alebo ovocie.

3. Bezlepkové potraviny

Nie sú automaticky zdravšie a lepšie než bežné jedlo. Je to len čiastočná pravda. Pri nákupe si dôkladne preštudujte etiketu. Inak si domov vezmete energetickú bombu.

4. Oriešky

Zradné sú aj rôzne druhy orechov. Sú dobré a zdravé, ale aj výdatné. "Jedna porcia orieškov by mala obsahovať maximálne šesť kusov. Ideálne sú vlašské orechy, obsahujú veľa omega 3 mastných kyselín," odporúča Wilkins.

5. Energetické tyčinky

Slúžia na to, aby nám rýchlo dobili baterky. Na nič iné. A čo dodá telu energiu? Cukry. To nie je najlepšie riešenie.

6. Polievky

Pre tých, ktorí držia diétu sú mimoriadne obľúbené. Ale nie je polievka ako polievka. Krémové alebo kupované v plechovkách sú často presolené a plné sacharidov. Lepšie je, ak si polievku uvaríte doma.

7. Sushi

Tradičná japonská pochúťka je samozrejme zdravá, ale zasýti vás len na chvíľu a potom už opäť nakúkate do chladničky. Lepšie je sa mu vyhnúť.

8. Sušené ovocie

Zradná pochúťka. Síce neškodí, ale málokto si uvedomuje, že také sušené marhule či slivky obsahujú päť až osemkrát viac kalórií a cukru než čerstvé plody.

9. Tofu

Pre zdravo sa stravujúcich sa je to stálica. Ide o správny spôsob prípravy. Pokiaľ si kocky nízkotučného tofu osmažíte na oleji, ich ľahká substancia do seba vsiakne obrovské množstvo tuku a je po diéte.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti