Domáce

Prezidentom Slovenska je vraj Juraj Rizman. Na úsmevný omyl zareagovala už aj Zuzana Čaputová

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prezidentka Zuzana Čaputová v nedeľu vzdala úctu zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II. pri katafalku v historickej Westminsterskej sále. Do Londýna pricestovala v nedeľu popoludní. Na pozvanie britskej strany sa Čaputová zúčastní na pohrebe aj so svojím partnerom Jurajom Rizmanom.

Fotografie slovenskej delegácie pri katafalku sa následne objavili vo svetových agentúrach, no s úsmevnou chybou. V popise k snímke je napísané, že na nej je prezident SR Juraj Rizman, skutočná prezidentka sa tam vôbec nespomína. Ďalej už sa píše iba o „delegácii“.

Či urobil chybu fotograf alebo ten, kto fotku nahadzoval do fotobanky, je otázne. No pri tom množstve snímok hláv štátov a vlád z celého sveta, vrátane niekoľkých európskych kráľovien a kráľov, už zrejme dotyčný stratil koncentráciu. 

Úsmevný omyl si už, samozrejme, všimli aj sociálne siete a nie je núdza o vtipné komentáre.

K omylu sa vyjadrila už aj samotná prezidentka. Celú situáciu vzala s humorom. Na Facebooku napísala, že svojmu partnerovi gratuluje. „Je to neľahká funkcia pre ženu, nie to ešte pre muža,“ uviedla s úsmevom.

Rakvu vo Westminsterskej sále, najstaršej časti britského parlamentu, vystavili v stredu 14. septembra.

Odvtedy prišli vyjadriť panovníčke úctu státisíce ľudí. Mnohí z nich čakali v dlhom rade viac ako desať hodín, niektorí až 25 hodín.

Reprofoto z portálu gettyimages.com. Zdroj: TVNOVINY.sk

Prečítajte si tiež:

Štátny pohreb prebieha podľa prísneho protokolu. Medzi pozvanými hosťami sú aj americký prezident Joe Biden s manželkou, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, francúzsky prezident Emmanuel Macron či britská premiérka Liz Trussová.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti