V prípade vraždy mafiána Niguta obžalovali dvoch mužov

Róbert Nigut v roku 2008.
Róbert Nigut v roku 2008. Zdroj: TASR

Posun v prípade vraždy jedného z najznámejších mafiánov Róberta Niguta. Dozorový prokurátor Bohdan Čeľovský nám potvrdil, že bola podaná obžaloba na Radovana Vargu, podnikateľa z východného Slovenska a Ladislava Alföldiho.

Varga je obžalovaný z objednávky vraždy a Alföldi z likvidácie. Prvý menovaný vinu popiera, druhý sa priznáva.

Alföldi sa rozhodol nečakane prehovoriť o viacerých zločinoch koncom minulého roka.

Pracoval najmä pre Františka Doru mladšieho. Aj toho vo veci vraždy Niguta obvinili, no neobžalovali. Prokurátor nepodal obžalobu ani na Juraja Bugára z gangu sátorovcov.

Mafián so skleneným okom

Po Róbertovi Nigutovi sa zľahla zem v auguste 2013. Odvtedy po ňom policajti pátrali. Jeho kostrové pozostatky hľadali márne niekoľko rokov. Nakoniec ich našli pri Dolnom Chotári 14. júla tohto roka. Miesto nelegálneho hrobu policajtom ukázal muž blízky starostovi tejto obce a jeho synovi – Ladislav Alföldi.

Analýza vzorky DNA podľa informácií televízie Markíza ukázala, že skutočne našli roky hľadaného mafiána so skleneným okom. Potvrdila nám to polícia aj prokuratúra.

Prečítajte si tiež:

Zmiznutie zabijaka

Róbert Nigut sa pred zmiznutím v lete 2013 z auta pokúsil zastreliť podnikateľa. S parťákom však havaroval. Namiesto toho, aby mu pomohol, polial ho benzínom. Bol členom mafiánskej skupiny okolo Róberta Okoličányho a ich zabijakom. Odsúdili ho na doživotie. Na konte má vraždy aj lúpeže.

O tom, kam sa podel, sa špekulovalo v čase, keď niektorí členovia gangu sátorovcov prelomili mlčanie a začali spolupracovať s policajtmi. Po neúspešnej streľbe v Jahodnej ho mali ukryť v Dolnom Chotári a tam ho aj zlikvidovať.

Pozrite si aj archívnu reportáž o vykopaní pozostatkov mafiána:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti