Boris Kollár: Mojou podmienkou je, aby nový minister školstva bol konzervatívny odborník

Boris Kollár: Mojou podmienkou je, aby nový minister školstva bol konzervatívny odborník
Predseda NRSR Boris Kollár počas príhovoru na slávnostnom zasadnutí NRSR pri príležitosti 30. výročia prijatia ústavy SR. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár vyhlásil, že chce, aby novým ministrom školstva bol konzervatívne orientovaný politik. Povedal to na Konzervatívnom summite za účasti maďarských a poľských politikov. 

„Včera sme napríklad na úrade vlády vyberali nového ministra školstva a mojou podmienkou je, aby to bol konzervatívne orientovaný odborník. Asi všetci tušíte prečo,“ cituje Kollár portál Postoj.sk.

Zároveň dodal, že v slovenskej politike už sedem rokov presadzuje podporu rodiny, chráni konzervatívne orientovaných ľudí a kresťanov pred šikanovaním  zo strany progresívnych a liberálnych médií a elít. Vyhlásil tiež, že vo voľbách chce poraziť progresívcov.

Na Kollárove slová reagoval aj bývalý minister školstva Branislav Gröhling. Na sociálnej sieti napísal, že má o školstvo strach.

„Každá vláda má právo vybrať si nominantov. Je ale zvláštne, keď je hneď prvou podmienkou na ministra školstva to, aby bol konzervatívec. Nikoho nezaujímajú jeho reformy, vízia, potrebné opatrenia, podmienky na investície z Plánu obnovy alebo to, či vníma akútne problémy v školstve?“

Hlavné problémy školstva podľa Gröhlinga sú reforma obsahu vzdelávania, zanedbané investície a platy učiteľov. „Minister školstva by sa nemal vyberať podľa politického presvedčenia, ale podľa toho, ako mu záleží na vzdelaní detí. A školstvo má napredovať, nie lipnúť na tom, ako onálepkujeme politického kandidáta,“ dodal exminister.

Premiér Eduard Heger Kollárove slová nechcel komentovať. Jeho hovorkyňa Ľubica Janíková zopakovala, že najprv bude o novom mene ministra školstva informovaná prezidentka Zuzana Čaputová, až potom verejnosť.

Rezort školstva dočasne vedie premiér Eduard Heger potom, čo z koalície odišla strana SaS a všetci ministri za liberálov podali demisie. Trojkoalícia sa zatiaľ nedohodla na mene nového ministra školstva.

Pozrite si reportáž o prvom dni vo funkcii nových ministrov:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti