Kamionistovi prišiel takmer päťtisícový nedoplatok za plyn. Dodávateľ totiž zistil chybu na meradle

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Za plyn má doplatiť 4500 eur. Vodič kamiónu ostal ako obarený. Prišli mu tri faktúry s nedoplatkom za tri predchádzajúce roky. Riadne platil zálohy, no jeho dodávateľ vraj zistil chybu na meradle a žiada doplatok.  

Jána Vargu z Breznice pri Stropkove tri faktúry za spotrebu plyne poriadne nahnevali. Tvrdí, že toľko plynu spotrebovať nemohol. „Som šofér kamióna. Keď som odišiel preč z domu, tak som dal dom na temperovanie 15–16 stupňov. Nebol som niekedy dva tri mesiace doma,“ hovorí. 

Za všetkým je zrejme aj zaseknutý merač spotreby zemného plynu. Dodávateľ reklamáciu prijal, ale žiada, aby svoje tvrdenia zdokladoval.

Ján Varga tak so svojim dodávateľom zemného plynu vedie, takpovediac, papierovú vojnu. Najnovšie doložil všetky podklady a dokumenty, ktoré od neho požadovali. Reklamáciu ako dodávateľovi plynu podal elektrárňam. Tie ju riešia s plynármi ako distribútormi.

Kamionista teraz čaká. Po ťažkom priebehu covidu, keď v Belgicku skončil na umelej pľúcnej ventilácii, má množstvo zdravotných problémov. Spomenutú sumu na zaplatenie nemá.

Viac sa dozviete v reportáži hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.