Posun v prípade zbitej školáčky v Miloslavove. Vyšetrovanie už uzavreli

Posun v prípade zbitej školáčky v Miloslavove. Vyšetrovanie už uzavreli
Hlavná aktérka bitky v Miloslavove. Zdroj: TV Markíza

Posun v prípade zbitej školáčky v Miloslavove. Vyšetrovateľ prípad uzavrel s návrhom na obžalobu, spis teraz študuje prokurátorka. Pre TV Markíza to potvrdila Krajská prokuratúra v Bratislave.

„V predmetnej veci dňa 06.09.2022 predložila vyšetrovateľka PZ tunajšej prokuratúre vyšetrovací spis s návrhom na podanie obžaloby na obv. ml. EM. V súčasnosti dozorová prokurátorka študuje spis za účelom ďalšieho zákonného postupu vo veci,“ uviedol Juraj Chylo z Krajskej prokuratúry v Bratislave.

Prečítajte si tiež:

Šokujúce vyčíňanie detského gangu odhalilo video

Útok takzvaného „detského gangu“ odhalilo video. Napriek tomu, že zachytilo viacerých tínedžerov, obvinili len hlavnú aktérku. Mnohí z nich totiž nie sú trestnoprávne zodpovední, majú pod 14 rokov. Zistili sme, že útočníčke hrozí dokonca vyšší trest, a to dva až päť rokov, pretože nedávno znalec diagnostikoval obeti vážne následky.

Obvinená je však v mladistvom veku, a tak sa v prípade dokázania viny trest skráti na polovicu.

Prečítajte si tiež:

​Prípad, ktorý otriasol Slovenskom

Kauza sa prevalila začiatkom roka. Šokujúci záznam, ktorý vznikol v areáli bývalého družstva neďaleko Bratislavy, sa objavil na sociálnych sieťach. Dievča opili, malo krvavú tvár a bolo obnažené, na ďalšom videu to zase vyzeralo tak, že ju udierajú.

Tínedžeri najskôr tvrdili, že ju niekto olúpil, no neskôr sa ukázala celkom iná verzia. V Miloslavove už dlhší čas pôsobí detský gang, ktorý sa síce na nejaký čas stiahol, no ako sme vás nedávno informovali, opäť sa začali stretávať. Dvaja chlapci z partie skočili na pár mesiacov v diagnostickom centre.

Podľa medializovaných informácií by takýto prípad nemal byť jediný a táto skupina vraj útočila na deti aj v minulosti.

Pozrite si reportáž, v ktorej sme vás informovali o významnom posune v tejto kauze.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti