Najhorúcejším kandidátom na ministra školstva je riaditeľ cirkevnej školy v Trebišove Slavomír Partila

Slavomír Partila.
Slavomír Partila. Zdroj: TV Markíza

Kandidátom na post ministra školstva je podľa informácií TV Markíza Slavomír Partila, riaditeľ Strednej odbornej školy služieb a priemyslu sv. Jozafáta v Trebišove. 

Partila vyštudoval učiteľstvo matematiky a fyziky na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Pôsobí aj ako viceprezident Združenia katolíckych škôl Slovenska (ZKŠS).

Ponuku stať sa štátnym tajomníkom na ministerstve školstva podľa našich informácií dostal Ján Horecký, pedagóg a bývalý prezident spomínaného ZKŠS. „Nedal som definitívny súhlas na tento post. Mám záujem akokoľvek pomôcť pri rozvoji nášho rezortu. Je predčasné hovoriť o vízii, keď ešte neviem, či do toho idem,“ povedal nám Horecký.

S Partilom sa pozná a považuje ho za človeka, ktorý by bol dobrým ministrom školstva. 

„Je to človek, ktorý je skromný, pracovitý, nerieši seba, ale to, čo mu je zverené. Za ním je príkladná práca hodná obdivu. To, čo zanechal v Trebišove so svojimi školami, je úctyhodné. Dáva šancu na dobrý život mnohým mladým ľuďom. Dostal sa k týmto výsledkom iba vlastnou prácou,“ myslí si Horecký.

Prečítajte si tiež:

To, že Partila prichádza z katolíckeho prostredia, podľa Horeckého nie je nevýhodou. „Na našich cirkevných školách sú aj deti, ktorých rodičia vítajú toto prostredie a nemusia byť katolíci. Nie je to uzavretá spoločnosť. Prvoradé je, aký je to človek, či je charakterný a odborný a hodný funkcie,“ dodal Horecký.

Ďalším kandidátom na post ministra školstva mal byť aj pedagóg Daniel Bútora. Podľa informácií TV Markíza s nomináciou nesúhlasilo hnutie Sme rodina. 

Miesto šéfa rezortu školstva sa uvoľnilo po tom, čo ministri SaS opustili vládu. Dočasne ho vedie premiér Eduard Heger. Predseda parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár vyhlásil, že tento post by mal obsadiť konzervatívne orientovaný politik.

Pozrite si reportáž z menovania nových ministrov:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti