Ak nepomôže štát, pomôžeme my, reagujú ľudia po dojímavej reportáži o rodine s chorým dievčaťom

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Františkovi Olšiakovi, ktorý sa roky staral o chorú dcérku Timejku, neuznala sociálna poisťovňa nárok na podporu v nezamestnanosti, pretože si počas 24-hodinovej starostlivosti počas štyroch rokov neplatil dobrovoľné poistenie.

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny mu neuznal ani príspevok v hmotnej núdzi. Ten sa vypočítava zo životného minima rodiny.

Jediný príjem rodiny je príspevok na starostlivosť o postihnutú dcérku. Ten je 625 eur, teda o 13 eur viac, než je ich životné minimum. Preto im 60-eurový príspevok neuznali.

Prečítajte si tiež:

​Ozývali sa nám ľudia z celej krajiny, ktorým sme so súhlasom rodiny posielali číslo účtu. Dokonca sa ozvali aj takí, ktorí chcú rodine pomáhať pravidelne.

Otec dievčatka, ktorý už raz stál na ulici a zo zúfalstva žobral, len aby sa mohol postarať o rodinu, mal aj pri našom stretnutí slzy v očiach. Cudzí ľudia mu volali, písali, posielali peniaze, zastavovali ho na ulici.

Okrem finančnej pomoci sa rodine Olšiakovej dostalo aj tej materiálnej. Po odvysielaní našej reportáže sa nám ozvali aj profesionálni kuchári, že chcú rodine darovať potraviny.

Viac sa dozviete v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sociálne veci

Dôležité udalosti