Na ceste pri Ráztočne sa zrazili tri autá, vyhasol život 48-ročného muža

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Pri piatkovej (23.9.) nehode troch vozidiel, na ceste I/9 pri Ráztočne (okres Prievidza), prišiel o život 48-ročný vodič Peugeotu. Policajti začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

„Na základe doterajších zistení vodič dodávky jazdiaci v smere od Handlovej sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, pričom v smere svojej jazdy zozadu narazil do osobného motorového vozidla Peugeot, ktoré v dôsledku nárazu odhodilo do protismernej časti vozovky,“ opísala Kuzmová s tým, že tu došlo k čelnej zrážke s oproti idúcou dodávkou jazdiacou v smere od Ráztočna na Handlovú.

Prečítajte si tiež:

Napriek snahe záchranárov sa život vodiča Peugeota zachrániť nepodarilo. Zraneniam na mieste podľahol.

„Dychové skúšky vodičov oboch dodávok boli negatívne. To, či vodič Peugeotu pred jazdou požil alkohol alebo iné omamné látky, bude zisťované pri súdnej pitve,“ ozrejmila Kuzmová.

Do vyšetrovania dopravnej nehody podľa nej pribrali aj súdneho znalca z odboru cestnej dopravy.

„Príčiny a okolnosti tejto tragickej nehody budú predmetom vyšetrovania v rámci trestného stíhania začatého pre prečin usmrtenia,“ dodala.

V dôsledku dokumentovania dopravnej nehody zostala cesta I/9 neprejazdná niekoľko hodín a po sprejazdnení jedného jazdného pruhu dopravu na mieste usmerňovali policajti.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti