SaS prišla o štvrtinu voličov, Hlas narástol, ukázal najnovší prieskum

Richard Sulík
Zdroj: TASR

Ak by sa parlamentné voľby konali v septembri 2022, vyhral by ich mimoparlamentný Hlas-SD so ziskom viac ako 18 percent hlasov. Druhý by skončil Smer-SD s 15,5 percentami a tretie by sa umiestnilo Progresívne Slovensko s viac ako 11,5 percentami. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos, ktorý zverejnil Denník N.

Do parlamentu by sa dostali aj SaS so ziskom viac ako deväť percent, OĽaNO s necelými ôsmimi percentami a hnutie Sme rodina so 7,5 percentami hlasov. Prah Národnej rady by sa podľa prieskumu podarilo prekročiť aj hnutiu Republika so siedmimi parcentami a KDH so ziskom 6,5 percenta hlasov.

SaS po odchode z vlády upadá 

Agentúra Ipsos robila rovnaký prieskum aj v auguste, keď bola Sloboda a Solidarita ešte súčasťou vládneho kabinetu. V tom čase by ju volilo viac ako dvanásť percent ľudí. Po odchode z koalície jej popularita klesla. V septembri by ju totiž volilo už len niečo cez 9 percent opýtaných. Podľa preferencií tak od SaS odišla štvrtina jej pôvodných priaznivcov.

Prečítajte si tiež:

OĽaNO sa udržalo na rovnakej úrovni a Sme Rodina si získala priazeň ďalších voličov. Podpora ostatných politických strán sa výrazne nezmenila. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti