Domáce

Tento pes zabil 95-ročnú babičku. Čo s ním urobia majitelia?

Untitled-2.jpg

Prípadom smrteľného útoku sa už zaoberá aj polícia.

Tekovská dedinka Rybník pri Leviciach sa len pomaly spamätáva z hroznej udalosti. Bojový pes zaútočil na 95-ročnú dôchodkyňu a usmrtil ju. Napadol aj jej nevestu. Prípadom sa už zaoberá aj polícia.

Staffordshirský teriér bojového plemena zaútočil na starú ženu. Jediným zahryznutím do hrdla ju usmrtil. Namieste vykrvácala. Psa chovala vnučka.

Na pomoc jej prišla 73-ročná nevesta, no aj tú pohryzol do prsta a do nohy. Stačila ho ešte zahnať do voliéry. Záchranka ju odviezla do nemocnice.


Zranená žena sa z uhryznutí zotavuje doma. Ona a jej rodina sa spamätávajú z nešťastnej udalosti a hovoriť s nami nechceli.

Dlhoroční chovatelia psov tvrdia, že psovi, najmä bojového plemena, stačí k útoku málo. Napríklad aj vyprovokovanie palicou či barlou. Sám barle používa, a tak vie, o čom hovorí.

Skúsení chovatelia psov sú presvedčení, že majitelia psa, ktorí už raz zaútočil, by sa ho mali jednoznačne zbaviť. Podľa našich informácií rodina, kde sa stalo nešťastie, aj plánuje zájsť so psom k veterinárovi.


LEVICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti