V Trnave vybuchol dom. Muž, ktorý v ňom býval, má popáleniny na väčšine tela

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Silný výbuch zobudil ráno Trnavu. Otriasol mestskou časťou Modranka, kde zrovnal so zemou rodinný dom. Jeho majiteľ leží s mnohopočetnými popáleninami v nemocnici.

Výbuch krátko pred pol ôsmou počula aj Viera, ktorá býva v tesnej blízkosti. „O 7:20 som sa dala k raňajkám a zrazu taká tlaková vlna,“ hovorí pani Viera.

„Dcéra, tá vybehla hneď pozrieť a už pán bol pred domom, celý dopálený. Nebol to dobrý pohľad,“ opisuje obyvateľka Modranky.

V dome býval 70-ročný Michal. V čase výbuchu tam bol sám. Dôchodca odišiel do sanitky po vlastných.

„Zraneného muža prevzali do opatery záchranári. Ošetrili ho a transportovali do nemocnice,“ uvádza hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

​„Pacient je hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti, pričom utrpel popáleniny na 50-tich až 70-tich percentách povrchu tela,“ spresňuje hovorca Fakultnej nemocnice Trnava Matej Martovič.

Podľa prvotných zistení mal v staršom dome vybuchnúť plyn. Explózia zasiahla aj susedov. „Na tomto vedľajšom sú poškodené osobné vozidlá,“ tvrdí riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Trnave Zoltán Takács.

Dom je úplne zničený

Polícia okolie výbuchu uzavrela. Okrem záchranárov sú tu aj plynári. „Po príchode na miesto zablendovali uzatvorený hlavný uzáver plynu a meracími prístrojmi skontrolovali tesnosť plynárenských zariadení v najbližšom okolí nehnuteľnosti s výsledkom bez zistenia úniku plynu,“ konštatuje hovorca Slovenského plynárenského podniku Milan Vanga.

„Pravdepodobne všetok plyn sa minul pri výbuchu, prišlo samozrejme aj k požiaru,“ dopĺňa Takács.
Úlomky z domu rozmetalo po celej ulici. Prečo plyn vybuchol, zisťuje polícia.

„Vyšetrovateľ si celý prípad prevzal a vo veci začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. Presné príčiny výbuchu sú naďalej predmetom policajného vyšetrovania,“ uzatvára trnavská krajská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.
Cestu v Modranke sprejazdnili krátko pred obedom.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti