Streľba na cyklotrase na Záhorí: Zranili sa dokopy tri osoby

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Záhorí sa v sobotu dopoludnia strieľalo. Po policajnej naháňačke utrpeli zranenia tri osoby, pričom minimálne dve z nich skončili v nemocnici. Incident sa stal na obľúbenej cyklotrase.

Auto so slovenskými značkami v piatok večer najprv prenasledovali rakúski policajti. V sobotu ho našli v blízkosti obce Malé Leváre. Následne sa začala naháňačka podozrivých osôb, ktoré prišli na miesto, kde vypátrané vozidlo stálo.

„Počas prenasledovania podozrivých osôb na vozidle došlo k použitiu služobnej zbrane. Pri služobnom zákroku sa zranili dve osoby, ktoré boli prevezené na ošetrenie do nemocnice,“ uviedla najskôr polícia, ktorá neskôr spresnila, že zranenia napokon utrpeli tri osoby. Či aj tretiu osobu previezli do nemocnice, nateraz známe nie je.

Na mieste boli dve záchranky a pristával aj vrtuľník. Naháňačka sa skončila na cyklotrase medzi obcou Malé Leváre a Moravský Svätý Ján. Okolie následne prehľadávali policajné psy.

Podľa našich informácií totiž v aute mali byť traja ľudia.  Polícia to zatiaľ nepotvrdila, no informácia o troch zranených tomu nasvedčuje.

„Vyšetrovaním okolností prípadu sa v súčasnosti zaoberáme a zákonnosťou použitia služobnej zbrane sa zaoberá Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. Akonáhle to situácia dovolí, k prípadu poskytneme bližšie informácie,“ dodali policajti.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti